biztosítás

Kgfb: hatalmas kockázat az ittas vezetés

2014.12.22.

Kiemelt időszak az év vége az autósoknak: még néhány napig lehet újrakötni.

Az ünnepek alatt az autósok hajlamosabbak lehetnek lazábban kezelni a „zéró tolerancia” szabályát, miközben akár csak egy pohár ital befolyásoltsága alatt is komoly baleset történhet. Az ittas vezetés óriási kockázatot jelent. Az egymás iránti felelősségvállalás mellett tudni kell azt is, hogy az alkoholos befolyásoltság alatt okozott baleset miatti kárt az autósnak meg kell térítenie a biztosító felé  – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).

Forrás: police.hu

Alkoholfogyasztás mellett történt balesetokozás még egy kisebb koccanás – az érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás megléte esetén is – akár százezrekbe is kerülhet az ittas vezetőnek. A kötelező biztosításra vonatkozó törvény értelmében ugyanis a biztosítók ilyen esetekben regresszálják, vagyis visszakövetelik a károkozótól a kár összegét.

Mindezek mellett az egymás iránti felelősségvállalás szempontjából is érdemes kiemelten figyelni a szabályokra az ünnepi időszakban, és nemcsak az alkohol-fogyasztás, hanem a csúszós, vizes, lefagyott utak kockázata miatt is. Különösen a kevésbé gyakorlott autósoknak kell fokozottabban figyelniük, akik ezekben a napokban gyakrabban ülnek autóba, mint az év többi napján – figyelmeztet a szövetség.

De nemcsak az ünnepekkel és a hideg idővel járó extra kockázatokra kell  tekintettel lenni az év utolsó napjaiban, hanem a kgfb-váltással kapcsolatos határidőkre, feladatokra is. Annak az autósnak, aki november végéig felmondhatta és fel is mondta korábbi szerződését, december utolsó napjáig van még lehetősége az új, választott biztosítónál megkötni a szerződést. Ennek elmulasztása komoly következményekkel jár. Egyebek mellett a biztosítatlan időszakra fedezetlenségi díjat kell fizetni, ami jóval magasabb az átlagos kgfb-díjnál. Még ennél is nagyobb kockázat, hogy a károkozónak a Kártalanítási Számla kezelője számára meg kell térítenie a biztosítatlan időszakban okozott kárt.

Az idei évben megközelítőleg másfél millió személyautót érintett az év végi kötelező váltás, ám a jelenlegi becslések szerint ezzel a lehetőséggel még a tavalyi évinél is kevesebben, körülbelül 250 ezren élhettek. Nekik kell odafigyelniük a következő napokban arra, hogy december végéig megkössék a jövő évi kgfb-szerződést. Addig még rendelkezésükre áll néhány nap, hogy a számukra legmegfelelőbb ajánlatot kiválasszák: az összehasonlításhoz hasznos eszköz a MABISZ Díjnavigátora.

A szövetség hitelesített kalkulátora, a MABISZ Díjnavigátor egyedi eszköze a fogyasztóvédelemnek: az itt szereplő tarifákat és az összes elérhető kedvezményt a biztosítók előzetesen ellenőrizték, tesztelték, és írásban jóváhagyták. A MABISZ Díjnavigátorában szereplő adatok így minden esetben hiánytalanok és pontosak.

 

 

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.28
Jogerősen hétmillió forint vagyonelkobzásra valamint 1 év, végrehajtásában 2 évi próbaidőre....
2026.01.28
Teljes nevén Toyota Land Cruiser 300 Performance Hybrid névre modell a legendás terepjáródinasztia....
2026.01.28
Hatékony, innovatív és sokoldalú: a tisztán elektromos meghajtású MINI Countryman átfogó technikai....
2026.01.28
Erős kommunikációs kampánnyal érkezett meg a magyar piacra a kínai Chery márka. A konnektoros Chery....
2026.01.28
A kedvező fordulathoz a kereskedelmi repülőgépek átadásainak jelentős növekedése mellett egyes....
2026.01.28
Az amerikai autógyártó, a Ford állítólag fontolgatja, hogy a kínai versenytársától, a BYD-től....
2026.01.28
Az elmúlt napokban az időjárás változása, a napi hőingás hatására hirtelen megnőtt az utakon a....
2026.01.28
A Datahouse adatai szerint 2025-ben 153 ezer 105 új személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek....
2026.01.28
Az MG bemutatta az MG4 Urban modellt, amely a jelenlegi MG4 mellé érkezik, letisztult formavilággal....
2026.01.28
A német autóklub, az ADAC összesítette az általa tavaly tesztelt autók eredményeit, és....