Peugeot

Magyar divattervező készített ruhakollekciót a PEUGEOT-nak

2014.11.20.

A PEUGEOT Kerényi Virág divattervezőt kérte fel, hogy tervezzen a márka számára exkluzív kollekciót, amelyben a 2014-es Év Autója, a PEUGEOT 308 SW stílusvilága köszön vissza. A koncepcióruhákat november 30-án, a Millenáris Parkban megrendezett NLC-WAMP művészeti és dizájn vásáron mutatják be.

Kerényi Virág divatervező és a PEUGEOT együttműködéséből KV by PEUGEOT néven született új ruhakollekció. A 40 darabos kollekció 20 ruhamodellből, 6 táskából, 6 övből, 4 nyakláncból, és 4 féle karkötőből áll.

„A PEUGEOT márka szerintem éppúgy része a francia kultúrának, mint a baguette, a kávézók, vagy a sajtok, ezért is volt izgalmas feladat olyan ruhákat tervezni, amelyek jól tükrözik mindazt, amit a francia életvitelről, divatról gondolunk. PEUGEOT tulajdonosnak lenni egyfajta életérzéssel jár, ezért szerettem volna olyan ruhákat tervezni, amelyek viselése képes ugyan ezt az érzést nyújtani, ugyanakkor hasonlóan innovatívak is, mint az új 308-as modellben található megoldások ” - mondta el Kerényi Virág az együttműködéssel kapcsolatban.

Az egyedi gyártású különleges megmunkálással készült darabok két hónap alatt készültek el Kerényi Virág magánstúdiójában. A kollekció formavilága mellett az anyaghasználatban is markánsan visszaköszön az autós inspiráció: a tervező fém, neoprén, és nem kifejezetten ruházati felhasználásra szánt bőr anyagokat is felhasznált. A rendhagyó anyagok különleges megmunkálást igényelnek, ezért egy-egy darab szokatlanul sok munkafázison keresztül érte el végső formáját. A végeredmény magáért beszél, a kollekció nem csak a PEUGEOT, de a divatszakma elismerését is kivívta.

„Az autóiparban a PEUGEOT márka nem csak a technológiában, de a formatervezésben is viszonyítási alapnak számít. Az autók gyártása során alkalmazott művészi színvonalú formatervezés miatt hagyományosan a kifinomult stílussal és ízlésvilággal rendelkező vásárlók választása. Bár az autóiparban a márkák és a divattervezők együttműködése nem szokatlan, ez az első olyan eset, hogy a PEUGEOT magyar divattervezővel terveztetett kollekciót kifejezetten egy adott modellre. Hosszú előkészítési időszak után esett a választásunk Kerényi Virágra, mert az ő munkáiban találtuk meg azt, amit a márka keresett: elegancia, letisztultág és önálló stílus” - mondta el Bálint Zsófia, a PEUGEOT Magyarország
Marketing és PR igazgatója.

A ruhák mintapéldányai november 30-án a Millenáris Parkban megrendezett NLC-WAMP művészeti és dizájn vásáron mutatják be a nagyközönségnek. Az eseményre mindenképpen érdemes ellátogatni, ugyanis a vásáron a PEUGEOT és Kerényi Virág közös nyereményjátékot is szervez, amelyen a tervező által készített kiegészítőt lehet nyerni.

A KV by PEUGEOT kollekciót bemutató hivatalos fotósorozatot Zsólyomi Norbert divatfotós készítette.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.28
Hatékony, innovatív és sokoldalú: a tisztán elektromos meghajtású MINI Countryman átfogó technikai....
2026.01.28
Erős kommunikációs kampánnyal érkezett meg a magyar piacra a kínai Chery márka. A konnektoros Chery....
2026.01.28
A kedvező fordulathoz a kereskedelmi repülőgépek átadásainak jelentős növekedése mellett egyes....
2026.01.28
Az amerikai autógyártó, a Ford állítólag fontolgatja, hogy a kínai versenytársától, a BYD-től....
2026.01.28
Az elmúlt napokban az időjárás változása, a napi hőingás hatására hirtelen megnőtt az utakon a....
2026.01.28
A Datahouse adatai szerint 2025-ben 153 ezer 105 új személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek....
2026.01.28
Az MG bemutatta az MG4 Urban modellt, amely a jelenlegi MG4 mellé érkezik, letisztult formavilággal....
2026.01.28
A német autóklub, az ADAC összesítette az általa tavaly tesztelt autók eredményeit, és....
2026.01.28
Voltak hiányosságok az ötletben, de a kort remekül bemutatja. ..
2026.01.28
Az esős időjárás miatt csak két csapat, a Ferrari és a Red Bull gurult pályára kedden Barcelonában....