Webber

Súlyos balesetet szenvedett Mark Webber

2014.12.01.

Az ausztrál versenyző a Hosszútávú Világbajnokság brazíliai szezonzáróján egy lekörözöttel ütközött az interlagosi pálya utolsó kanyarjában. A versenyen a másik Porsche megszerezte a márka idei első győzelmét, az audis Tom Kristensen pedig dobogóval búcsúzott a versenyzéstől.

Mark Webber nagy sebességgel ütközött a Hosszútávú Világbajnokság (WEC) Sao Paoló-i szezonzáró versenyén, Interlagosban. A 20-as rajtszámú LMP1-es Porschét vezető ausztrál a 6 órás verseny vége előtt 26 perccel a célegyenesre ráfordító gyors balkanyarban ütközött a GTE Am kategória 90-es rajtszámú, lassabb Ferrarijával, amelyet Matteo Cressoni vezetett. Webber elvesztette uralmát a Porsche 919 Hybrid fölött, és az autó oldalával, 200 km/h körüli tempóval ütközött a pálya jobb szélén lévő betonfallal, majd farral a pálya másik oldalán lévő szalagkorlátba csúszott.

Versenyautójának hátsó része leszakadt az ütközés erejétől, a pálya rendbetétele olyan sokáig elhúzódott, hogy a futamot végül a Safety Car mögött fejezte be a mezőny. Cressoni szerint Webber már azelőtt elvesztette uralmát a Porschéje fölött, hogy ütköztek volna.

 

Webber azonnal tudott beszélni a baleset után, integetett a hordágyról a nézőknek, a hivatalos tájékoztatás szerint az állapota kielégítő, nincs életveszélyben, de azért megfigyelésre kórházban tartják.

Az első helyen így a 14-es rajtszámú Porschével indult trió (Neel Jani, Romain Dumas, Mark Lieb) autóját intették le, ezzel a csúcskategóriába idén visszatért német gyártó megszerezte az első győzelmét a 2014-es WEC-szezonban.  

Másodikként ért be a világbajnoki címet már az előző, bahreini versenyen magának bebiztosító 8-as Toyota (Sebastian Buemi, Anthony Davidson), a dobogó legalsó fokára pedig az 1-es rajtszámú Audi R18 e-tron quattro legénysége, Lucas di Grassi, Loic Duval és Tom Kristensen állhatott fel. Utóbbinak, a kilenc darab győzelme miatt Mr. Le Mans becenevű 47 éves dánnak ez volt az utolsó futama aktív versenyzőként, mivel már korábban bejelentette, hogy a szezon végeztével szögre akasztja a bukósisakját, és az Audi nagyköveteként folytatja a pályafutását.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.31
A berlini tömegközlekedés legnagyobb üzemeltetője, a BVG kivonja ideiglenes a forgalomból Ebusco 2.....
2026.01.31
Csak egy mozdulat és máris milliószorosára nő a túlélési esély, de ha elmulasztjuk... ..
2026.01.31
A zászlóshajtó új változata több mint 50 százalékban megújult tartalommal, új digitális operációs....
2026.01.31
A Škoda Motorsport fennállásának 125. évfordulóját ünnepli, a cseh járműgyártó 35 éve csatlakozott....
2026.01.31
A japán csoport 2025-ben hatodik egymást követő évben is a világ legnagyobb autógyártója maradt:....
2026.01.31
A tavalyi Forma-1-es világbajnoki szezonban a Magyar Nagydíjnak otthont adó Hungaroring nyújtotta a....
2026.01.31
A BYD gyár elindulása után az elektromos autózás hazai fővárosa lesz Szeged, ehhez azonban....
2026.01.31
A március első hétvégéjén sorra kerülő idénynyitó Ausztrál Nagydíjon 500. alkalommal fogja vezetni....
2026.01.31
Elindult a próbagyártás az elektromos autókat előállító gyárban - jelentette be Botka László....
2026.01.31
Katari rendőrségi szuperjárművek érkeztek Milánóba a téli olimpiai biztonsági intézkedéseinek....