NCAP

A TUCSON és az IONIQ 5 is ötcsillagos

2021.11.08.

A Hyundai három új típusa, a TUCSON, az IONIQ 5 és a BAYON egyaránt kiváló minősítést szerzett a független Euro NCAP szervezet új járművek biztonsági teljesítményét vizsgáló tesztjén.

A TUCSON és az IONIQ 5 egyaránt maximális ötcsillagos eredménnyel zárták a vizsgálatsorozatot, míg a BAYON négy csillagot kapott. Az ötcsillagos eredményt elért Hyundai TUCSON különösen a felnőtt és gyermek utasok védelme terén nyújtott kiemelkedőt. Az IONIQ 5 ugyanezekben a kategóriákban jeleskedett, miközben biztonsági segédrendszerei is kiváló pontszámokat kaptak. A BAYON elsődleges erőssége a gyermek utasok magas szintű védelme.

„Az a tény, hogy a TUCSON és az IONIQ 5 egyaránt maximális, ötcsillagos minősítést érdemelt ki az Euro NCAP szervezettől, jól példázza, hogy a Hyundai nem csupán a jövő mobilitása terén számít piacvezető szereplőnek, de modellei a legbiztonságosabbak közé is tartoznak Európában.” mondta Andreas-Christoph Hofmann, a Hyundai Motor Europe marketingért és termékekért felelős alelnöke. „Az Euro NCAP eredmények bizonyítják, hogy a Hyundai magas szintű menetbiztonságot, valamint fejlett technológiai alapú mobilitási megoldásokat kínál nem csak ügyfeleink, de a közlekedés többi résztvevője számára is.”

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.26
Helyére került a Déli Körvasút új, 2500 tonnás acél hídszerkezete a Soroksári út felett - közölte....
2026.07.26
Egy utas az autóba szorult a baleset következtében – jelentette az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.07.26
Közel kétmillió eladott jármű és kiugró exportnövekedés mellett rekord első félévet zárt a Geely....
2026.07.26
Sokan papucsban ülnek a volán mögé nyáron, és jogszabály nem tiltja ugyan, de a nem megfelelő....
2026.07.26
Az intézkedést az üzemanyagok hatósági árának várható emelése előtt vezették be. ..
2026.07.26
Már a kora reggeli óráktól kezdve folyamatosan érkeznek a látogatók Mogyoródra, a Hungaroring....
2026.07.26
Az osztrák MI-rendszer célja az ASFINAG  (Osztrák Autópálya Fenntartó) és az ÖAMTC (Osztrák Autklub....
2026.07.25
Alig heverte ki az autóipar a koronavírus-járványt követő félvezetőhiányt, máris újabb verseny....
2026.07.25
Augusztus 1-jétől tovább bővül az éjszakai agglomerációs közlekedés, Budapestről még több település....
2026.07.25
A világbajnoki címvédő Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 41. Forma-1-es Magyar....