fuvarozók

Uniós szigorítás: egyelőre fellélegezhetnek a fuvarozók

2017.10.24.

A magánfuvarozók üdvözlik az uniós szakminiszterek luxemburgi tanácskozásán a kiküldetési irányelv módosításáról hétfőn elért kompromisszumot, különösen azt, hogy a fuvarozói szektort kivették a mostani szabályozásból és arra vonatkozóan külön szabályokat hoznak majd - írta az MTI.

Dittel Gábor, a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestületének (NiT Hungary) főtitkára az MTI-nek elmondta: kedvező, hogy lesz külön szabályozás a fuvarozókra. Ugyanakkor úgy vélte, ez bizonytalan helyzetet teremt, mert még az is kérdéses, hogy mikor születhet meg a döntés. Mindez azonban jól ráirányítja a figyelmet a probléma súlyára.

Kitért arra, hogy a magyar kormány a szakmával egyeztetve képviselte az álláspontjukat a tárgyalásokon, Takács Szabolcs miniszterelnökségi államtitkár vezette magyar delegációnak sikerült megvédenie a fuvarozói szektor érdekeit.

A foglalkoztatási és szociális ügyekben illetékes uniós miniszterek hétfői luxembourgi tanácskozásán kompromisszum született a kiküldött munkavállalókra vonatkozó szabályozás módosításának fő vonalairól. Az éjszakába nyúló tárgyalások végén a résztvevők minősített többséggel úgynevezett "általános megközelítést" fogadtak el a kiküldetési irányelvről, amelynek alapján a tagállami kormányokat tömörítő tanács megkezdheti az egyeztetést az Európai Parlamenttel.

Az Európai Bizottság tavaly márciusban terjesztette be módosítási javaslatát, amelynek értelmében a munkabér és a munkafeltételek terén ugyanazok a szabályok vonatkoznának a kiküldetésben lévő munkavállalókra, mint a helyiekre. A bírálók szerint ez számos újonnan csatlakozott tagországot hátrányosan érintene. Az egyezség egyik legfontosabb pontja, hogy ezen módosítás előírásai nem fogják érinteni a fuvarozói szektort, arra vonatkozóan külön szabályokat hoznak majd.

A most elfogadott kompromisszum értelmében a fogadó ország munkajogi feltételeit 12 hónap után kellene alkalmazni, amit egyszer meg lehetne hosszabbítani hat hónappal. A bizottság eredeti javaslata 24 hónapról szólt, de sajtóhírek szerint Franciaország keményen lobbizott ennek csökkentéséért.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.30
Több cikkben foglalkoztunk az európai autóipart romboló kínai hatásról: technológiailag fejlett, de....
2026.08.30
Sami Pajari öt gyorsasági szakaszra van attól, hogy egymást követő harmadik WRC-győzelmét arassa. ..
2026.08.30
Az utasforgalom 16 százalékos növekedés mellett meghaladta a 2,1 milliót a múlt hónapban, a légiáru....
2026.08.30
Háromszintes, 86 autó és 7 motorkerékpár befogadására alkalmas parkolóház épült Mohács belvárosában....
2026.08.30
Buzgón készül az MR2 feltámasztására a japán gyártó, de az új modell már nem az anyacég, hanem az....
2026.08.30
Az első futamon rajt-cél győzelmet aratott, a másodikon pedig harmadik lett a hétszeres Európa-....
2026.08.30
Az export hajtja fel az elektromos járművek eladási számait Kínában, ám a belföldi kereslet elmarad....
2026.08.30
Kilencen megsérültek, az egyikük életveszélyesen, amikor egy autóbusz összeütközött egy....
2026.08.30
Első pillantásra talán csak egy kedves, dobozszerű városi kisautónak tűnik, ám a Suzuki e-SKY jóval....
2026.08.29
Mindjárt kezdődik az iskola, és ezzel az egész közlekedés megváltozik, amik különösen a gyerekekre....