Veronai baleset

Veronai baleset - Emberi tévedéssel magyarázza a busztragédiát a sztrádarendőrség

2017.03.03.

- Az ügyészségi vádemelésre várva a veronai autópálya-rendőrség már kialakította véleményét a magyar autóbusz januári olaszországi katasztrófájáról, emberi tévedéssel magyarázza azt - mondta Girolamo Lacquaniti, a veronai Polstrada autósztráda-rendőrség parancsnoka az MTI-nek pénteken.

A Polstrada az első percektől jelen volt az olaszországi A4-es autópálya veronai szakaszán január 20-án történt baleset helyszínén. A szerencsétlenül járt busz a budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium tanulóit és kísérőit szállította. A tragédiában 16-an veszítették életüket és 26-an megsérültek. - A baleset okait ki lehet következtetni, annál is inkább, mivel semmi nem utal a jármű műszaki meghibásodására. Véleményünk az, hogy a balesetet emberi tévedés okozta - jelentette ki Girolamo Lacquaniti.


A Polstrada értékelése azokat a korábbi feltételezéseket erősíti meg, hogy a szerencsétlenséget a sofőr hirtelen rosszulléte vagy elalvása okozhatta. A veronai ügyészség január 21-én indított vizsgálatot gondatlanságból elkövetett többrendbeli emberölés címén akkor még ismeretlennel szemben. Január végén az ügyészség a balesetkor vezető sofőrt nevezte meg gyanúsítottként, aki olasz sajtóértesülések szerint az - azóta már Magyarországra szállított - súlyos sérültek egyike.

Az ügyészséggel szorosan együttműködő Girolamo Lacquaniti elmondta, hogy jelenleg a szakértői véleményekre várnak: az ügyészség többek között külön szakértőt bízott meg a jármű műszaki állapotának vizsgálatára. A Polstrada parancsnoka szerint a szakértőknek általában 30-60 nap idejük van jelentésük elkészítésére, de halasztást is kérhetnek. A szakértői vélemények alapján az ügyészség további vizsgálatot rendelhet el vagy vádat emelhet, és a gyanúsított vádlott lesz. Girolamo Lacquaniti elmondta, hogy a magyar diákokat szállító busz balesete "nagyon jelentős és drámai" esemény volt a Polstrada és Verona városa számára is.

A parancsnok Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter közeljövőben Veronába tervezett látogatását megtiszteltetésnek nevezte. Elmondta, hogy a szerencsétlenség óta folyamatos kapcsolatban állnak a magyar hatóságokkal, és nem csak a vizsgálat miatt, hanem mivel "életre szóló emberi kapcsolat jött létre a veronai Polstrada emberei és a magyarok között". Girolamo Lacquaniti hozzátette, hogy folyamatosan kapnak híreket a busztragédia túlélőiről, és azóta is tartják a kapcsolatot a Veronában élő magyarokkal, akik a baleset után segítettek.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.17
Az autóipar következő nagy csatája már nem a villanymotorokról, hanem a mesterséges....
2026.06.17
Váratlan manőverre figyelhettek fel kedden a repüléskövető oldalak felhasználói: a Wizz Air....
2026.06.17
Rövid időn belül a harmadik kínai gyártóról olvashatjuk, hogy boldogan kitöltené a Stellantis....
2026.06.17
A Geely idén debütált a FIA TCR World Tourban (igaz a Geely Csoport másik márkája, a Lynk & Co....
2026.06.17
Itt a nyár, és mindenki örül, hogy végre kiszabadulhat a természetbe. Az első erősebb napsütéses....
2026.06.17
Új energia járja át a Citroënt. A márka több mint egy évszázada saját útját követi, és mindig is....
2026.06.17
Mi történik, ha két japán legenda találkozik? Olyan Toyota pickup születik, amely megőrzi a Hilux....
2026.06.17
A CUPRA tovább bővíti a személyre szabhatósági lehetőségek tárházát az új CUSTOM CUPRA by ABT....
2026.06.17
Június 16-én zárult a Geely június 12-én elindított globális névadó kampánya, amelynek célja, hogy....
2026.06.17
Itt a lista, mibe ne fektessünk be. És pár példa arra is, hogy mibe érdemes.   ..