autósport

Verstappen megosztó, de Wolff szerint kell a Forma-1-nek

2016.08.29.

- Míg Kimi Räikkönen a Belga Nagydíj után agresszív versenyzési stílusa miatt bírálta a Red Bull fiatal pilótáját, Max Verstappent, addig a Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff szerint a holland versenyző új színt hoz a sorozatba.

 A 18 éves pilóta a vasárnapi futam első kanyarjában összeakadt a két Ferrarival, Sebastian Vettellel és Räikkönennel, emiatt mindkét ellenfele a mezőny végére csúszott vissza. A futam későbbi szakaszában Verstappen és Räikkönen többször is csatázott, amelyet a 2007-es finn világbajnok a csapatrádión kommentált elégedetlenül, majd a verseny után ismét hangot adott nemtetszésének a holland túlzott agressziója miatt.


"Talán egy baleset kell ahhoz, hogy a szituáció világos legyen mindenki számára" - mondta a 36 éves Räikkönen. Hozzátette, senki nem szeretné, ha ilyesmi történne. Verstappen az ütközésről egy tévéinterjúban közölte: "Nem engedem, hogy megelőzzenek. Inkább leszorítom őket az aszfaltcsíkról." Toto Wolff kifejtette, kedveli a Forma-1 legfiatalabb futamgyőztesének hozzáállását.


"Se félelem, se tisztelet nincs benne. Kirakja a könyökét, ezzel a legnagyobbakra, Lewis Hamiltonra vagy Ayrton Sennára emlékeztet" - mondta a csapatfőnök. Ugyanakkor hozzátette, fél, hogy a kockázatos manőverek egyszer balesethez vezetnek. Első Red Bull-os futamán májusban Verstappen megnyerte a Spanyol Nagydíjat. Ezt követően háromszor állhatott még fel a dobogóra, s jelenleg hatodik a vb-pontversenyben. Az idény a hétvégén az Olasz Nagydíjjal folytatódik Monzában.

A nemzetközi sajtó főként a Mercedes német pilótája, Nico Rosberg rajt-cél győzelmét és a holland Max Verstappen megosztó versenyzési stílusát emelte ki a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíj kapcsán.


Franciaország: Le Figaro: "A nyugodtan versenyző Nico Rosberget a kiváló rajt után sem tudták megszorongatni." LíÉquipe: "Rosberg nem is reménykedhetett volna jobb visszatérésben a nyári szünet után. Már a szombati időmérőn is utolérhetetlen volt, vasárnap pedig zavartalan versenyzéssel hódította el a Belga Nagydíj trófeáját." Le Parisien: "Figyelemreméltó eredmény a címvédő Lewis Hamiltontól, aki az utolsó sorból rajtolva is megszerezte a harmadik helyet."

Németország: Süddeutsche Zeitung: "A fiatal holland, Max Verstappen megérdemelte gúnynevét, a Mad Max-et, hiszen túl merészen versenyzett."

Svájc: Tages-Anzeiger: "Nico Rosberg először nyert Belgiumban. Ezzel kilenc pontra csökkentette hátrányát Hamiltonnal szemben, és átlépte a saját árnyékát. A közönségkedvenc Max Verstappen nem szerzett új barátokat." Basler Zeitung: "Rosberg jubileumi, 20. győzelmét ünnepelte." Blick: "Balesetek és küzdelem. A Belga Nagydíjon minden volt, amire a Forma-1-ben szükség van. Ezt akarják látni a rajongók, Spában nincs unalmas kör vagy felesleges taktikázás. Teljes gáz az első körtől, sok akcióval."

Ausztria: Kronen Zeitung: "Baleset és káosz Spában." Die Presse: "Viharos volt a nagydíj Spában. Piros zászló, dühös Hamilton, túlbuzgó Max Verstappen és zavartalanul vezető Rosberg." Kurier: "Forró futam, hűvös Rosberg. Számos baleset, új rajt és rajt-cél győzelem a némettől."

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.01
Az új modellek minden eddiginél nagyobb hatótávval, villámgyors töltéssel és fejlett intelligens....
2026.01.01
Több helyen havazott 2025 utolsó napján, az Útinform jelentése szerint sokfelé kell latyakos utakra....
2026.01.01
Még akkor is, ha a zene felhúzott ablakok mögött bömböl. ..
2025.12.31
San Francisco a minap megtapasztalta, milyen az, amikor a jövő technológiája egyszer csak megakad a....
2025.12.31
Döbbenetes, sokszor centiken múló balesetek és meleg helyzetek következnek 2025 legkeményebb....
2025.12.31
2025, rangsor.   ..
2025.12.31
Arizona új törvényjavaslatot terjesztett elő, amely bizonyos útszakaszokon teljesen eltörölné a....
2025.12.31
Szűk utcák, sűrű forgalom, sürgősségi járművek időversenyben – Granada történelmi városszerkezete....
2025.12.31
A megújult menetdinamikától és fejlettebb vezetéstámogatástól kezdve egészen az új belső élményig....
2025.12.31
Az elmúlt év nagy jelentőséggel bírt Debrecen életében. A BMW Group legmodernebb gyára megnyitotta....