autóipar

A Volkswagen 22,8 milliárd eurót fektet gyáraiba

2017.11.23.

A Volkswagen márka következetesen ülteti át a gyakorlatba „Transform 2025+” stratégiáját. A legnagyobb hangsúlyt a moduláris gyártás további fejlesztése, a modelloffenzíva folytatása és az e-mobilitás mindinkább előtérbe helyezése kapja. E cél érdekében a Volkswagen-csoport központi márkája 22,8 milliárd eurós befektetésre készül világszerte 2018 és 2022 között.

A tervezett beruházások középpontjában Németország áll majd, ahol összesen 14 milliárd eurónyi befektetés valósul meg. Az egyik legfontosabb lépés a zwickaui telephely átalakítása lesz tisztán e-mobilitási üzemmé, erre nagyjából 1 milliárd eurót fordít a cég. Itt az első fázisban a Volkswagen a leendő elektromos járművei gyártására koncentrál majd, amelyek alapját az új Moduláris Elektromos Platform (MEB) képezi. 2020-ban kerül piacra a Volkswagen I.D., az elektromos autók új generációjának első képviselője.

Az MEB-vel a Volkswagen olyan technológiával rendelkezik, amely egyre inkább a jövő zéró kibocsátású közlekedése felé veszi az irányt. Az MEB lehetővé fogja tenni, hogy a Volkswagen 400-600 kilométeres hatótávolságú, gyorstöltésre alkalmas elektromos járműveket kínáljon, több felszereltségi csomaggal, egy hasonló kategóriájú dízelautó árszínvonalán. Az MEB emellett kulcsfontosságú eszköz lesz ahhoz, hogy a cég elérje nagyratörő flotta céljait először Európában és Kínában, majd később az Egyesült Államokban. Mindent összevetve az új Moduláris Elektromos Platform lehetővé fogja tenni, hogy a Volkswagen járművek széles skáláját kínálja a kompakt A szegmenstől, a B szegmens hétszemélyes autóiig. Műszaki tekintetben az új generációs Volkswagen elektromos járművek olyan innovációkat vonultatnak majd fel, amelyekkel korábban csak a prémium szegmens autóiban találkozhattunk.

Az új járműgeneráció szinte egy időben jelenik meg Európában, Kínában és az Egyesült Államokban. 2020-ban, a Volkswagen I.D. piaci megjelenésekor nagyjából évi 100 ezer darabot tervez gyártani a Volkswagen, a termelés 2025-ig legalább évi 1 millió elektromos autóra fut fel.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.06
Az elektromos autók piaca ismét növekedési pályára állt Európában, a kereslet azonban továbbra sem....
2026.06.06
A világbajnoki éllovas Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a Forma-1-es....
2026.06.06
Az összes járműgyártót és közlekedőt érinti ez az EU-s változtatás.   ..
2026.06.06
A szezon guruló trófeája egy M xDrive intelligens összkerékhajtással dolgozó BMW M2. ..
2026.06.06
Egy holland ideiglenes jóváhagyás után Brüsszelben kerülhet napirendre, hogy a Tesla vezetői....
2026.06.06
A világbajnoki pontversenyben vezető Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája volt a leggyorsabb a....
2026.06.06
Budapesti mesék címmel új időszaki kiállítás nyílik a BKV Deák téri Földalatti Vasúti Múzeumában. A....
2026.06.06
A Geely, Zeekr és Lynk & Co márkákat jegyző Geely Auto Kínán kívüli eladásai jelentősen....
2026.06.06
Épp hogy elkezdett megszűnni a karambol miatti dugó a balatoni sztrádán, újabb baleset történt, ami....
2026.06.06
Lesz elektromos, kisméretű szabadidő-autó 10 millió forint körüli összegért a cseh márka....