Győr

Audi Development Camp: fiatal tehetségek a Széchenyi István Egyetem nyári képzésén

2024.08.19.

Immár negyedik alkalommal került megrendezésre augusztus 9-15 között az Audi Hungaria és a Széchenyi István Egyetem közös képzési programja, az Audi Development Camp. A képzés során fiatal nemzetközi hallgatók próbálhatták ki magukat különböző járműmérnöki kihívások megoldásában a győri Széchenyi István Egyetemen. A program célja, hogy lelkes és motivált hallgatókat tanítson arra, hogyan hozhatják ki a legtöbbet mérnöki tanulmányaikból.

Idén 29 ország (köztük Kína, Egyesült Államok, Spanyolország, Németország, India) 120 jelentkezője közül összesen 35 tehetséges hallgató vehetett részt a hajtásrendszerfejlesztési nyári képzésen, mely során öttagú projektcsapatokban dolgoztak valós szakmai kihívások megoldásán: a feladat egy elektromos autó hajtásláncának, akkumulátorának és sebességváltójának optimalizálása volt. A megoldások kidolgozása során az adott jármű fogyasztását, hatótávolságát, dinamikáját, valamint ESG szempontokat is figyelembe kellett venniük a hallgatóknak.

Fotó: Audi Hungaria

Az Audi Development Camp alatt a projektalapú oktatás mellett további programok várták a diákokat, a képzés résztvevői többek között az Audi Hungaria győri gyárát is meglátogatták, ahol közelebbi betekintést nyerhettek a vállalat termelőtevékenységébe. A gyárlátogatáson kívül a program része volt többek között sárkányhajózás és a ZalaZone pálya látogatása, valamint közös bográcsozás is.

Az Audi Hungaria személyügyi stratégiája a jövőbe tekint: a vállalat számos egyetemi képzést indít és támogat, így aktívan hozzájárul a jövő generáció oktatásához és a magasan képzett munkaerő utánpótlásának biztosításához. A vállalat a Széchenyi István Egyetemmel több évtizedes sikeres együttműködésre tekint vissza, melynek során 2015-ben megalakult az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar, majd 2019-ben az Audi Hungaria Külső Tanszék.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.21
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe:Nyaral a család. ..
2026.06.21
Azok az elektromos rollerek, amelyek motorja 25 km/óránál nagyobb sebesség elérésére képes,....
2026.06.21
Öveket becsatolni! címmel nyitja meg ötödik időszaki kiállítását a Közlekedési Múzeum a megújulás....
2026.06.21
Elrendelték az idei év első hőségriasztását az egész országban, és a kánikula az autóban is....
2026.06.21
A szaúd-arábiai King Fahd Egyetem képviselői látogattak a Széchenyi István Egyetem győri campusára....
2026.06.21
23 óra 26 perckor a 77-es számú főút 11. kilométerszelvényében, Tótvázsony külterületén két....
2026.06.21
 A Frank Stronach ellen szexuális zaklatással kapcsolatos többszörös vádakkal indított perben az....
2026.06.20
A Google és az Apple már nem elégedik meg azzal, hogy a telefonunkon keresztül jelen legyen az....
2026.06.20
A ZalaZONE nem csupán egy autóipari tesztpálya, hanem Magyarország egyik legizgalmasabb kutatási és....
2026.06.20
A BYD a közösségi médiában kérte ki a felhasználók véleményét arról, hogy milyen nevet kapjon az új....