Red Bull

F1-es autóval tesztel a Red Bull csodagyereke

2025.06.22.

A jövő héten Forma–1-es autóval tesztel a Red Bull 17 éves védence, Arvid Lindblad. A királykategóriás szuperlicencet nemrég megkapó fiatal pilóta Imolában vezetheti majd a Racing Bulls 2023-as versenygépét.

Rohamléptekkel száguld a Forma–1 felé a Red Bull juniorprogramjában edződő Arvid Lindblad, akit a bikások – a fiatalokkal sokszor kritikus és szigorú – tanácsadója, Helmut Marko nemrég nemes egyszerűséggel a „jövő bajnokának” nevezett.

Lindblad a télen az óceániai regionális bajnokságban indult, hogy megszerezze az F1-es debütáláshoz szükséges licencpontokat – a küldetés sikeres volt, a fiatal pilóta uralta a szériát (a tizenöt forduló során csak háromszor nem állt dobogón). Jelenleg az F2-ben versenyez, ahol újoncként már van két futamgyőzelme és egyike a bajnokesélyeseknek.

Nemrég a Red Bull kérésére az FIA egy külön engedélyt is adott neki arra, hogy adott esetben már augusztus – vagyis 18. születésnapja – előtt debütálhasson. Hivatalos akadálya tehát már nincs Lindbald F1-es bevetésének.

Hogy erre mikor kerül sor, az természetesen kérdéses: az első dominót adott esetben Max Verstappen eltiltása is ellökheti. Az viszont biztos, hogy a Red Bull is gőzerővel dolgozik védencének felkészítésén, a jövő héten ugyanis több forrás, például a Motorsport olaszországi kiadásának F1-es tesztet teljesít vele az imolai versenypályán.

Fotó: XPB

Verstappen büntetőpontjaitól függetlenül ez a teszt mindenképpen jól jön Lindblad számára, aki azzal biztosan számolhat, hogy a szezon során legalább egy szabadedzésen autóba ülhet a Red Bull valamelyik csapatának színében. Erre pedig remek felkészülés a jövő heti privát teszt.

Egy ilyen gyakorlás mindig remek lehetőség a fiatalok számára, hiszen a média figyelmétől és a figyelemmel járó nyomástól távol tesztelhetnek F1-es autót. Ami az autót illeti, Lindblad a testvércsapat, a Racing Bulls korábbi, 2023-as versenygépét vezetheti majd, privát tesztről lévén szó, jelentős korlátozások nélkül.

Forrás: hirado.hu

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.07.13
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2025. 07. 13.....
2025.07.12
Az 1970-es években az IKARUS a világ egyik legnagyobb autóbusz gyára volt. Történetéhez számos....
2025.07.12
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető....
2025.07.12
Kifizetődőbb a Kínában sikeres modellek európaisítani és onnan importálni őket még az extra vám....
2025.07.12
A Szlovák Vasutak (ŽSR) alkalmazottai pénteken arról tájékoztattak, hogy a következő hetekben....
2025.07.12
Az Xpeng is ugyanolyan álmokat szöveget, mint jó néhány autógyártó Kínában: le akarja taszítani a....
2025.07.12
Informatikai rendszerprobléma merült fel 2025. július 12-én 11 óra 30 perctől a közúti....
2025.07.12
Immár hatodik alkalommal díjazták Családbarát Munkahely címmel a tatabányai Bridgestone-t. A „....
2025.07.12
A HUMDA Országos Ralibajnokság márkakupája a Peugeot Kupa, melyet a Peugeot magyarországi....
2025.07.12
Mi a közös a 37 fogú emberben, a világ leghosszabb orrában és egy 101 ütéses labdamenetben? Az,....