fuvarozás

Három milliárd forintért vásárol új járműveket a Szemereyplus-cégcsoport

2017.10.05.

Három milliárd forint értékben 80 Mercedes és 20 Iveco új nyerges vonatót, illetve 60 Schmitz, valamint Krone típusú pótkocsi vásárol a Szemereyplus-cégcsoport.

Szemerey Lóránd, a bejegyzés alatt álló Szemereyplus Zrt. igazgatótanácsának elnöke csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón elmondta, a tavaly decemberben családi vállalkozásként alakult zrt. szerint a fuvarozói és logisztikai piacon a versenyképes áron nyújtott prémium szolgáltatás hiányzik, ezért a felsőkategóriás szegmensben látnak fejlődési lehetőséget.

Az elnök közölte, a beszerzés finanszírozására versenyeztették a bankokat, végül az UniCredit bankkal és lízingcégével kötötték meg a szerződést.

Hozzátette, azt tervezik, hogy a járműflottát két-három évente cserélik a legújabb közlekedésfejlesztéseket tartalmazó járművekre.

Elmondta, a többletszolgáltatás lényege, hogy a rakodótérben kamerarendszert működtetnek, amin keresztül a megbízó és a cég diszpécserszolgálata látja az árurakodást, illetve menetközben követni tudja az áru biztonságos szállítását.

(a kép illusztráció)

Szemerey Lóránd felidézte, hogy 2017. szeptember elsején Magyarországon is elindult tesztjelleggel a közutakon a tengelysúly-mérés, az új járműveket tengelysúly-mérővel együtt vásárolták, a járművezető folyamatosan látja a rakomány súlyát, így el tudják kerülni, hogy a megengedettnél nehezebb legyen a kamion.

A zrt. az idén 2,5 milliárd forint árbevétellel és mintegy 230 millió forint eredménnyel számol, a jövő év januárjáig az új járművek forgalomba állnak, és 2018-ban az árbevételt megduplázzák. A mostani bevétel 85 százaléka belföldi, 15 százalék nemzetközi árufuvarozásból származik - mondta az igazgatótanács elnöke.(mti)

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.12
A Ferrarit vezető Charles Leclerc autózta a leggyorsabb köridőt a bahreini Szahírban csütörtökön, a....
2026.02.12
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő (GOR-CAR) ..
2026.02.12
Új vezetői struktúrával folytatja működését a BYD Magyarország; a vállalat regionális....
2026.02.12
Nem kellenek az újabb gyárak. ..
2026.02.12
Egy baleset és egy lerobbant teherautó miatt alakult ki két nagy dugó az M1-ás körgyűrűn – írta az....
2026.02.12
Stílusos kialakításával és kompakt külső méreteivel a Mercedes-Benz Marco Polo a tökéletes....
2026.02.12
Több mint tíz éve eltűnt autót emeltek ki a napokban a Dunából Paks térségében; az autó utasterében....
2026.02.12
A Ford Ügyfélszolgálati Osztályának (Ford Customer Service Division) kezdeményezése nyomán akár 25....
2026.02.12
A Birmingham melletti üzemben negyed évszázada kezdődött meg az erőforrások sorozatgyártása. ..
2026.02.12
Az új MINI Countryman alapmodell megjelenésével több mint egymillió forintos árelőnnyel válik....