közlekedésbiztonság

Középiskolás diákokat érzékenyítettek

2020.12.02.

Szeptember végén középiskolás diákoknak tartottak balesetmegelőzési érzékenyítő programot Franciaországban.

 

A Maison de la sécurité routière du Var (MSR-Var, azaz Var megye közlekedésbiztonsági szervezete) bemutatta La Seyne-sur-Mer város Paul-Langevin középiskola diákjainak a „Sokk az életért” programot. Var megye prefektusának és Var megye oktatásért felelős akadémiai igazgatójának jelenlétében a középiskolás diákok speciális oktatási formában vehettek részt egy személygépjármű és egy motoros közötti baleset rekonstruálásában. A mentési gyakorlattal egybekötött, tűzoltók részvételével végrehajtott akció sikeres érzékenyítő programnak bizonyult.

A baleset egy igaz történetet mesél el Alexről, egy középiskolás diákról, akinek szülei engedélyt adtak tragikus balesetének elmesélésére. A balesetet ezután videón is visszanézhették diákok, akiknek a sofőr mindent elmesélt a baleset következményeiről.

A program része volt a robogós elütése (Forrás: AI generált illusztráció)

Először egy hivatásos sofőr magyarázta el a diákoknak a sebesség, biztonsági távolság, fékezés és megállás fogalmait. Elmondta, hogy a szituációs gyakorlatban 50km/órás sebességgel, autóval közlekedve fog elütni egy robogót, amin egy élethű tesztbaba ült, és így mutatja be az emberi test reakcióit. A tűzoltók pedig a balesetet követően azonnal megkezdték a szélvédőbe csapódott motoros fejének ellátását, aki visszafordíthatatlan sérüléseket szerzett. A program egy beszélgetéssel zárult, ami a baleset tényezőinek és okainak, valamint az elkerülhetőség megoldásainak felkutatására irányult.

További autós tartalmakért kövessen minket Facebookon is!

 

A képek illusztrációk, egyes esetekben mesterséges intelligencia által generáltak.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.12
Vegetál a híres unoka kevésbé híres autós cége, ezért árulja gyűjteményének legdrágább újkori....
2026.07.12
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Minden rosszban van valami jó. ..
2026.07.12
Nem új a technológia, egyelőre mégis csak kevés gyártónál terjedt el a kétirányú töltés lehetősége....
2026.07.12
Autóval elmenekült a rendőrök elől Székesfehérváron egy 17 éves fiú, aki végül a járművel egy....
2026.07.12
A Datahouse adatai szerint az idei első félévben 86 ezer 697 új személygépkocsit és....
2026.07.12
Észak-Amerikában a Toyota levédette az Apex védjegyet, ami azt jelezheti, hogy a japán márka új....
2026.07.12
Az első félévben 12,7 százalékkal csökkent az autóipari termelés Romániában - írja az economica.net....
2026.07.12
Martonvásár térségében forgalmi akadály van – jelentette a Országos Katasztrófavédelmi....
2026.07.12
A Neue Klasse modellgeneráció osztatlan népszerűségnek örvend, a tisztán elektromos meghajtású....
2026.07.12
Ha külföldre utazol nyaralni, érdemes tisztában lenni az adott ország különleges közlekedési....