Németország

Megint szorongatják a Teslát a német környezetvédők

2022.12.09.

A Tesla maga akar vizet szivattyúzni Grünheidében, Berlin közelében található német gyárában. Ezt nem mindenhol fogadják lelkesedéssel- írja az automobilwoche.de

 

Folytatódik a vita a grünheidei Tesla telephelyen folyó víz körül. A "Stern" és a német "RTL" jelentése szerint az autógyártó immár függetlenül kíván vizet szivattyúzni. "A Tesla megfelelő és produktív talajvízkészleteket keres" - erősíti meg Marlies Görsdorf, a Fürstenwalde vízszolgáltató egyesület műszaki igazgatója.

Tesla embléma. Fotó: Tesla

Ahogy az várható volt, a projektet a környezetvédelmi szervezetek részéről számos kritika érte: "Nemcsak a természet fogja súlyosan megszenvedni a további vízkivonásokat, hanem egy egész régió ivóvízellátása is veszélybe kerül" - mondja Christiane Schröder, a Brandenburg Nature ügyvezető igazgatója. A szervezet jogi lépéseket fontolgat.

A grünheidei polgári kezdeményezésből Steffen Schorcht is felháborodott: "A Tesla nem szivattyúzhat önállóan vizet vagy nem bővítheti a gyárat. A vízfogyasztás bizonyos területeken már korlátlan. Az a tény, hogy a Tesla kiszivattyúzza a vizet, elfogadhatatlan." Az autógyártó egyelőre nem nyilatkozott.

Régóta vita folyik a Tesla vízfogyasztásáról, főleg, hogy száraz régióról van szó. A vízkeresés hátterében valószínűleg a gyár tervezett bővítése áll. További 100 hektárt kell kialakítani. A Tesla szerint jelenleg körülbelül 7000 alkalmazott dolgozik a 300 hektáron.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.12
A vállalatok egyre pragmatikusabban közelítik meg a mobilitást, és az ambiciózus stratégiai célok....
2026.04.12
Nem csak a kapkodás az oka, és az sem biztos, hogy rossz úton járnak. ..
2026.04.12
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Török bazárban jártak. ..
2026.04.12
Csak be kellett volna gurulnia a célba a biztos győzelemért a belgának, ehelyett összetörte az....
2026.04.12
Globális szinte mutatkozik erős elmozdulás az LFP akkumulátorok irányába, ami egyben az NMC....
2026.04.12
Sok mindentől függ, melyik a legbiztonságosabb hely az autóban, Tóbiás és Balambér közlekedési....
2026.04.12
Indítványozta az ügyészség a Váci úti felüljárónál halálos balesetet okozó sofőr letartóztatását. ..
2026.04.12
Különleges húsvéti ajándékkal, egy euroringi Swift Cup Europe teszttel lepte meg a magyar alapítású....
2026.04.12
A Geely Holding mára a világszinten legsikeresebb és egyben a leginkább globális, immáron több mint....
2026.04.12
A tavaszi munkálatok megkezdésével a mezőgazdasági gépek ismét nagy számban jelennek meg a....