közlekedésbiztonság

Nyerjen idén is a legbiztonságosabb vállalat

2017.05.10.

Idén is versenybe szállhatnak azok a cégek, akik sokat tesznek dolgozóik vagy a társadalom biztonságos közlekedéséért. Az ETSC európai Közlekedésbiztonsági Tanács nemzetközi megmérettetésére szeptember elsejéig lehet jelentkezni.

A közlekedés az életünk része. Ez a mindennapos tevékenység ugyanakkor óriási kockázatot jelent. A felmérések szerint tízből hat halálos munkahelyi, ill. munkával összefüggésben lévő, munkába járással összefüggő baleset valójában közlekedési baleset. Egy másik EU-s tanulmány szerint a munkahelyi közlekedési balesetek 40%-a halálos.

Éppen ezért az ETSC Európai Közlekedésbiztonsági Tanács évről-évre megrendezi a PRAISE elnevezésű nemzetközi közlekedésbiztonsági versenyt, ahol azok a cégek kerülnek reflektorfénybe (és nyerhetnek értékes díjakat), akik sokat tesznek a dolgozóik biztonságos közlekedéséért. Az elmúlt években itt, az Autószektor hasábjain is többször beszámoltunk már a versenyről (például ITT és ITT), és a díjazott vállalatok jó gyakorlatairól (például ITT).

Nyolcadik alkalommal rendezik meg a biztonságosan közlekedő vállalatok nemzetközi versenyét (forrás: ETSC.eu)

A versenyt idén nyolcadik alkalommal rendezik meg. 3 kategóriában lehet nevezni: kis- és középvállalatok, nagyvállalatok, ill. állami és önkormányzati szervezetek. Az érdeklődő vállalatok egy kérdőív kitöltésével indulhatnak a megmérettetésen.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.22
Sokan dolgoznak azon, hogy ezzel az üzenettel ne találkozzunk ..
2026.02.22
A CUPRA Tavascan ismét reflektorfénybe került: az Európai Bizottság nemrégiben jóváhagyott egy....
2026.02.22
Mi várható a közeljövőben?   ..
2026.02.22
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Az élet császára. ..
2026.02.22
Az ukrajnai invázió óta, a szankciók miatt Oroszország autópiaca gyorsan szétesett, a nyugati....
2026.02.22
Ambiciózus növekedési tervet fogalmazott meg a KIA dél-koreai járműgyártó, 2030-ra globálisan 39....
2026.02.22
Összesen 67, azon belül 5 új útvonalat üzemeltet az ír fapados a nyári menetrendben budapesti....
2026.02.22
A BMW Group Hams Hall-i gyára fontos mérföldkőhöz érkezett: a Birmingham melletti üzemben pontosan....
2026.02.22
Havas, jeges úton óvatosak az autósok, de a fekete jég szinte láthatatlan, és nem csak tipikus téli....
2026.02.22
A Volvo legújabb büszkesége, a tisztán elektromos ES90 már megérkezett a hazai autószalonokba. A....