képzések

A pótfelvételivel együtt csaknem 5200 hallgató nyert felvételt a Széchenyi István Egyetemre

2025.09.01.

Annak ellenére nőtt 12 százalékkal a pótfelvételi során a győri Széchenyi István Egyetemre felvett hallgatók száma, hogy a képzések mintegy háromnegyedén a pontszámok emelkedtek az általános felvételi eljáráshoz képest. Így szeptemberben csaknem 5200 gólya kezdi meg tanulmányait az intézményben.

 

A Széchenyi István Egyetem örömmel várja közösségébe azokat is, akik a pótfelvételin kerültek be az intézmény képzéseire. (Fotó: Adorján András/Széchenyi István Egyetem)

A pótfelvételi évről évre lehetőséget biztosít azoknak, akik az általános felvételi eljárásban valamilyen okból nem jutottak be a felsőoktatásba, vagy nem is adtak be jelentkezést. A Széchenyi István Egyetem idén 62 szakot hirdetett meg ebben a körben, köztük alap-, mester- és osztatlan képzéseket, valamint felsőoktatási szakképzést, amelyek közül 18 angol nyelven is elérhető volt. Az Oktatási Hivatal augusztus 27-én a felvi.hu oldalon tette közzé a pótfelvételi idei ponthatárait, amelynek eredményeként a tavalyinál 12 százalékkal több, 425 fiatal került be az intézménybe. Így ők is csatlakozhatnak ahhoz a 4739 elsőéveshez, akik a rekorddal zárult általános eljárás során nyertek felvételt. Szeptembertől tehát 5164-en kezdhetik meg tanulmányaikat a Széchenyi-egyetemen.

A pótfelvételin idén is a gazdasági és jogi szakok bizonyultak a legkeresettebbnek, emellett nagy érdeklődés mutatkozott a műszaki területek – különösen a logisztikai mérnöki és a műszaki menedzser képzés – iránt. Ugyancsak rendkívül népszerű volt az „ESG – környezeti, társadalmi és irányítási szakember” mesterszak. A kínálatban emellett olyan speciális programok is megjelentek, mint az egészségpszichológia mesterképzés, amely az egészségügyi ellátórendszerben hasznosítható pszichológiai tudást ad, valamint a modern technológiák és kiberbiztonság joga mesterszak, amely a digitális jog, az adatvédelem, valamint a kiberbiztonság aktuális kihívásaira készíti fel a hallgatókat.

„Nagy öröm számunkra, hogy újabb kiváló képességű gólyák csatlakoznak közösségünkhöz. Fontos elv volt számunkra, hogy magas elvárásokat támasszunk a felvételizők elé, így a pótfelvételi eljárásban a képzések túlnyomó részén – több mint 70 százalékán – magasabb felvételi pontszámot kellett elérniük a jelentkezőknek a bejutáshoz, mint az általános eljárásban. Mindez egyértelműen bizonyítja, hogy egyetemünkre egyre felkészültebb fiatalok érkeznek, és intézményünk vonzó a felvételizők körében. Valamennyi hallgatónknak minőségi, gyakorlatorientált képzést, európai színvonalú infrastruktúrát és inspiráló nemzetközi környezetet kínálunk, biztos alapot adva a munkaerőpiacon értékes diploma megszerzéséhez” – hangsúlyozta dr. Kovács Zsolt, a Széchenyi István Egyetem általános és oktatási elnökhelyettese.

Hozzátette, hogy a hallgatók számára az intézmény nemcsak a tanulmányokhoz, hanem a mindennapokhoz is széles körű támogatást nyújt: modern kollégiumok, sport- és kulturális programok, valamint aktív közösségek segítik a beilleszkedést. A fiatalok emellett sokféle ösztöndíjprogramból is részesülhetnek, ami jelentősen hozzájárulhat ahhoz, hogy sikerrel vegyék az akadályokat.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.09
A száguldozás és a védőfelszerelés hiánya mellett az elektromos rollerek kialakítása is fontos....
2026.08.09
A Ford Explorer közismerten az egyik első olyan SUV volt, amely inkább a család kényelmes,....
2026.08.09
Rekord büntetés.   ..
2026.08.09
A KGM Actyon Hybrid karakteres SUV-kupé formavilágot, tágas utasteret és korszerű hibrid hajtást....
2026.08.09
Az USA Szövetségi Légügyi Hivatala (FAA) újabb légialkalmassági direktívát (AD) adott ki, amely 471....
2026.08.08
Az új Turbónak mind az 1156 lóerejére szüksége volt, hogy tartsa a lépést a Roc-kal felszállás....
2026.08.08
A mutatós restomod karbon karosszériája alatt ugyanaz a turbófeltöltős öthengeres győri motor....
2026.08.08
Árverési kalapács alá kerül az amerikai színészlegenda, Steve McQueen ikonikus motorja, egy Harley-....
2026.08.08
Újabb látványos szakaszához érkezett a Flórián téri felüljárók felújítása: augusztus első hetében....
2026.08.08
Az állat betévedt az M2-es metró Kossuth Lajos téri állomására szombat délelőtt. A BKV munkatársai....