szilárdtest akkumulátor

Újabb szilárdtest akksis gyártó jelentkezett be

2026.03.10.

Egyre közelebbinek tűnik az áttörés szilárdtest akkumulátor fronton, hogy akár széleskörben, sorozatgyártásban is elterjedhessen a technológia.

Nem is egy, hanem két szilárdtest akkumulátorral kapcsolat bejelentés is érkezett a közelmúltba. Az egyik a Volkswagen Csoport által is támogatott QunatrumScape-től érkezett, akik február elején bejelentették, hogy már tesztüzemre kész a szinte teljesen automatizált gyártósoruk San Josében, Californiában, hogy megkezdhessék a szilárdtest akkumulátorok sorozatgyártását.

Nem sokkal később a Karma Automotive is bejelentette együttműködését a Factorial Energyvel, akikkel már 2027 végén elkezdenének szilárdtest akksival szerelt autót tömeggyártani közös erővel. A szóban forgó autó egyébként a tisztán elektromos Karma Kaveya sportkupé lenne, ami tulajdonképpen a Fisker Karma utódja, ugyanakkor már az amerikai befektetők mellett a Wanxiang Group is a tulajdonosok között van, ami egy kínai autóipari beszállító. A Factorial egyébként egy amerikai startup cég, ami a szilárdtest akkumulátorok gyártására szakosodott, és aktív együttműködésük van a Mercedes-Benzzel, a Stellantisszal és a Hyundai-Kiával is.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.07
A VisitUS és a MINI kezdeményezéseként elindult a Dunakanyar Gasztrokaland program, amely a brit....
2026.04.07
Az elektromos Ford Puma az egyik legjobb dolog, ami egy villanyautóval történhet: kompakt, szexi,....
2026.04.07
Ez az elismerés a Mazda harmadik győzelme a World Car Design of the Year kategóriában, a Mazda MX-....
2026.04.07
Két baleset is történt az M5-ös autópálya Budapest felé tartó oldalán, ezért több kilométeres....
2026.04.07
Az amerikai alelnök látogatása miatt változik a főváros forgalmi rendje április 7-én, kedden....
2026.04.07
Majdnem kétszer olyan hosszú, mint egy eredeti fortwo és két tonna. Mégis Smart jelvényt visel ez a....
2026.04.06
A győri Széchenyi István Egyetem több mint harminc hallgatója vett részt azon a nemzetközi rövid....
2026.04.06
A Q7-es egy fogalom, hiszen ez a legnagyobb Audi, egy igazi szelíd bálna, és hamar igen népszerű....
2026.04.06
Bernie Moreno republikánus szenátor „rákfenének” nevezte a kínai autókat, és teljes tilalom....
2026.04.06
Vasárnap reggel két fiatal szlovák férfit gázolt el egy regionális vonat az Ausztria középső részén....