Vagány tini gladiátorok a Swift Cup Europe-ban

2017.05.27.
Deja vu érzésem van a Swift Cup Europe versenyeit nézve. Különösen az volt legutóbb az ausztriai Red Bull Ringen, ahol testközelből élvezhettem ennek a magyar, de mára szinte Európa bajnoksággá fejlődött autóverseny márka kupa sorozatnak a futamait. Az jutott eszembe, hogy talán megint eljön a magyar autósportnak egy nagy korszaka, megint van egy hely, egy lehetőség, ahol elérhető áron egyenlő feltételek mellett versenyezhetnek azok, akik érzik magukban a tehetséget. Annak idején ugyan ezt éreztem, amikor Kiss Norbi, Michelisz Norbi Opel Astrával, Renault Clioval, Seat Leonnal vívtak elképesztően izgalmas test-test elleni küzdelmeket a versenypályákon. Minden hozzáértő tisztában volt azzal, hogy ők ketten a legnagyobb tehetségek, de amitől igazán izgalmasak voltak a magyarországi márka kupák az az, hogy rajtuk kívül rendszeresen tizenöt-húsz szintén ügyes és gyors fiatal próbálta követni a példájukat. Azután egy időre valahogy elkoptak, elfogytak ezek az egyenlőre feltételeket, esélyeket biztosító, elképesztően fair play márka kupák. A magyar autósport két felnőtté érett Norbija immáron komoly nemzetközi versenycsapatok sztárpilótái lettek, mögöttük, utánuk azonban inkább csak az unalmas középszer diadalmaskodott a hazai autósportban.  Ezért okoz minden autóverseny rajongónak különös örömet az immáron európai méretűvé terebélyesedett Swift Cup Europe. Világhírű pályák, egyenlő esélyek és egy, a generációról-generációra egyre vagányabb Suzuki Swiftből készült dögös kis versenyautók. Ja, és ami a legfontosabb: a versenyautókban nagyon jó fej, vagány és félelmet nem ismerő tehetséges fiatal srácok, akik gladiátorként küzdenek egy-egy futamgyőzelemért, de még a pontszerző helyeket sem adják olcsón ebben a versenysorozatban. Tetszik, hogy ezek a srácok előbb váltak profi autóversenyzővé, mint, hogy sztárrá, celebbé deformálódtak volna. Ha az ember végig sétál a Swift Cup Europe versenydepójában - ezt bárki meg is teheti bármelyik versenyen - akkor olyan érzése van, mintha visszacsöppent volna egy igazán felhőtlen hangulatú tini buliba, csak éppen ebben a nagyon komoly versenysport értéket is képviselő játékban a tinédzser korú versenyzők között legalább olyan jól érzik magukat a 30'-40'-50' generációt képviselő versenyzők, szerelők és focimeccsek hangulatát meghazudtoló intenzitással szurkoló büszke szülők is.  Talán nem haszontalan bemutatni ebből a fantasztikus mezőnyből - a teljesség igénye nélkül - néhány ígéretes fiatalt, akik könnyen elképzelhető, hogy néhány éven belül a nemzetközi autósport újabb magyar csillagaivá érhetnek.  Képre kattintva galéria nyílik! Molnár Bendegúz egy rendkívül szerény, udvarias, kedves, segítőkész és mindig higgadt fiatalember, ennek a versenysorozatnak az igazi állócsillaga. Az RTL Klub Race Star című tehetség kutató műsorában felbukkant srác kevesebb mint két év leforgása alatt igazi profi autóversenyzővé érett. Bevállalósságánál csak precizitása elképesztőbb. Nem csak nagyon gyors és bátor, de látványosan is autóversenyez. Előzései, rajtjai és féktávjai alapján minden esély meg van arra, hogy hamarosan komoly nemzetközi szinten jegyezzék. Különösen azért lehet erre esély, mert a Swift Cup Europe szintén kitűnő autóversenyzőből lett promotere és csapatfőnöke Burkus Egon ügyel arra, hogy ezek a fiatalok azonnal a "mély vízbe essenek". Az első Red Bull Ring-i futam a Kamion EB betét versenye volt, legközelebb a Salzburg Ringen a TCR sorozattal egy hétvégén és egy pályán versenyezhetnek a magyar fiatalok és lényegében az összes verseny legendás pályákon, világhírű versenyeivel egy időben zajlik.  Képre kattintva galéria nyílik! Ha Benyó Mátéról nem tudnánk, hogy autóversenyző, akár atlétának vagy tornásznak is nézhetnénk. Máté nagyszerű példája annak, hogy egy autóversenyző is lehet sportos és izmos. Attól még, hogy valaki egy olyan sportban kiváló amit autóban ülve űznek nem kell a sportolói létet megalázóan tunyának lenni. Máté és Bendegúz pályán vívott csatái nem csak félelmetesek, izgalmasak és szórakoztatóak, de erősítik azt a meggyőződést, hogy mégis csak van a magyar autósportnak minőségi utánpótlása a tizenéves generáció tagjai között. Képre kattintva galéria nyílik! Végül, de nem utolsó sorban szeretném felhívni a figyelmet arra az elképesztően jó fej kissrácra, akinek óriási szerencséje, hogy már idén februárban betöltötte az indulás alapfeltételét jelentő 12.-ik életévét. Az egri Szomszéd Laliról valószínűleg még sokat fog hallani a magyar autósport. Burkus Egon felfedezettjének élete első valódi autóversenye volt a Swift Cup Europe idei első Red Bull Ringi futama, ahol saját kategóriájában kétszer is dobogóra állhatott. De Lalitól egyenlőre sem mentora Burkus Egon, sem pedig egyre növekvő rajongó tábora nem világraszóló eredményeket vár. Ő 12 éves kora ellenére egy igazi kis sármőr és mókamester a depóban, és felelősségteljes, körről-körre vérprofibb a pályán. Elképesztő látvány volt, ahogy ez a 12 éves egri kisfiú tartotta a tempót, a féktávokat a mezőnnyel, ahogy korrigálta a gyors kanyarvételekből adódó csúszásokat és amilyen profi módon elengedte a nála erősebb kategóriájú autókkal versenyzőket. Szóval reménykedhetünk, hogy két világhírű Norbink mellett hamarosan a Bendegúz, Máté, Lali vagy akár más magyar keresztneveket is kénytelen lesz megtanulni helyesen kiejteni a világ autósportja. 

WTCC: második lett a főfutamon Michelisz

2017.05.27.
Pole pozícióból indulhatott a Nürburgringen rendezett WTCC versenyhétvége második futamán Michelisz Norbert, ám a Honda versenyzője ezúttal egy leheletnyivel rosszabbul indult, mint szokott, emiatt pedig még azért is küzdenie kellett, hogy a második helye megmaradjon az első kanyarok után. Később viszont már hibátlanul versenyzett a magyar pilóta: bár végig óriási nyomás alá helyezte Rob Huff (Citroën), jó stratégiával és remek tempóval megtartotta a második helyet. A futamot Nick Catsburg (Volvo) nyerte, aki győzelmével átvette a vezetést az összetett pontversenyben is . Mint arról már írtunk, az első versenyen Michelisz hetedik lett és a volvós Thed Björk nyert. A világbajnoki pontverseny állása 4 forduló után (még 6 van hátra): 1. Nicky Catsburg (holland, Volvo) 127 pont 2. Tiago Monteiro (portugál, Honda) 125 3. Thed Björk (svéd, Volvo) 119 ...7. Michelisz Norbert (Honda) 96 ...16. Nagy Dániel (Honda) 1

Lezárták az M3-as autópályát Nyíregyháza felé (frissítve)

2017.05.27.
A balesetben egy motoros eddig ismeretlen körülmények között elesett, ő és utasa is megsérült. A helyszínelés és a műszaki mentés idejére teljes az útlezárás az érintett útszakaszon - írta az MTI rendőrségi tájékoztatás alapján. A Waze közösségi navigációs alkalmazás online térképe szerint nem csak az M3-as autópályán, hanem a 32-es és a 3-as úton is torlódás alakult ki a térségben. A rendőrség délután fél háromkor közölte: a helyszínelés és a műszaki mentés 13 órakor befejeződött, zavartalanul halad a forgalom. 

Michelisz hetedik lett az első futamon

2017.05.27.
Pályafutása negyedik pole pozícióját szerezte meg Michelisz Norbert a Nürburgring-Nordschleifén pénteken, ami egyúttal azt is jelentette: a fordított rajtrácsos első futamon a tizedik helyről indulhatott csak. A rajtot jól kapta el a Hondával versenyző magyar pilóta, és nem sokkal a start után két helyet is javított. Ezután azonban nem vállalt nagyobb kockázatot, inkább a biztos pontszerzésre és célba érésre játszott azért, hogy véletlenül se kerüljön veszélybe a főfutamos pole pozíciója. Az óvatosságra szükség is volt, hiszen többen kiestek defekt miatt. Michelisz Norbert végül hetedikként futott be az első futamon, amelyet a volvós Thed Björk nyert meg.

Júniusban érkezik a Jaguar XF kombi

2017.05.27.
A Jaguar XF Sportbrake világpremierjére június 14.-én kerül majd sor, a felső középkategóriás kombit a férfi tenisz világranglista vezetője, Andy Murray mutatja majd be Wimbledonban a publikumnak. A gyár által kiadott ízelítő fotókon látszik, hogy a csomagtartót leszámítva a dizájn változatlan marad. Nem csak a csomagtartó lesz nagyobb a szedánhoz képest, de a hátsó fejtér is, mivel a tetővonal nem kupésan esik, hanem közel vízszintes. A Jaguar szerint ez lesz a legdinamikusabb prémium kombi a piacon, ami arra enged következtetni, hogy a futóműbeállítások hasonlóak lesznek, mint a limuzinnál. Az alumínium karosszériás kocsit kétliteres négyhengeres és háromliteres V6-os motorok hajtják, a skála 163-tól 380 lóerőig terjed, az utóbbi az XF S csúcsváltozat kompresszoros benzinesének teljesítménye. Csak a leggyengébb modellek kapnak alapáron hatfokozatú kézi váltót, az erősebb motorokhoz már a nyolcfokozatú ZF automata jár a híres forgótárcsás előválasztó kapcsolóval. Alapáron hátul hajt a kocsi, de természetesen összkerékhajtás is rendelhető lesz. Az XF Sportbrake drágább lesz a szedánnál, a legolcsóbb változat ára 12 millió forint környékéről fog indulni.
Címkék: 

Segwayekkel erősít a rendőrség

2017.05.27.
Elsőként a budai Vár járókelői találkozhatnak hazánkban kék-fehér, önegyensúlyozó, kétkerekű, elektromos meghajtású eszközökkel, a rendőrségi segwayekkel – olvasható a rendőrség közleményében. Mint írták, a világ számos országában alkalmaznak ilyen járműveket szolgálati feladatok ellátására, hazánkban viszont eddig csak turisták, városnézők használták, hogy ne legyen olyan megterhelő a sok gyaloglás. Nagy Miklós Imre ezredes, a Készenléti Rendőrség rendészeti parancsnokhelyettese azt mondta: terveik szerint nem csak a Várban, hanem más, gépjárművel nehezen vagy egyáltalán nem megközelíthető, ám turisták által gyakorta látogatott helyeken – például Budapesten a Városligetben és a Margitszigeten, illetve vidéki üdülőközpontokban – is használnak majd segwayeket. A gépek elsődleges funkciója a személyes jelenléten alapuló bűnmegelőzés. Emellett a járőrök a rendőrség szolgáltató jellegét erősítve, útbaigazítással, információnyújtással is segítenek a hozzájuk fordulóknak. A Készenléti Rendőrség tíz munkatársa vett eddig részt az új gépek kezelésére, használatára való felkészülésben, mindannyian könnyedén és gyorsan elsajátították a szükséges elméleti és gyakorlati ismereteket. Az irányítás a testsúly áthelyezésével és egyensúlyozással történik: előredőléskor gyorsul, hátradőléskor pedig lassul a jármű. A segwayes járőrök 16-17 km/h-s sebességgel haladnak, és a kerékpáros járőrökével megegyező egyenruhát, kék rövidnadrágot, fehér pólót, sportcipőt és bukósisakot, viselnek. Egy töltés 3–3,5 órás használatot tesz lehetővé A jármű teljesen hangtalan, emelkedőn és egyenetlen terepen is akadálytalanul közlekedik. Károsanyag-kibocsátása nincs. Bűnmegelőző feladatának ellátásában előny, hogy használója magasabban helyezkedik el, mint a gyalogosok, ellát a tömeg fölött, így hamarabb észreveszi, ha rendőri intézkedés válik szükségessé. A jármű két oldalán egy-egy doboz van, ezekben az akkumulátor, az esőgallér, illetve a láthatósági mellény található. Egy töltés 3–3,5 órás használatot tesz lehetővé. A járőrök számára kialakított pihenőhelyeken van lehetőség az újratöltésre. A dobozok egyikén kék villogó is helyet kapott, a járművet rendőrségi hangjelzéssel is ellátták. Az új gépeken tavasztól őszig látnak el szolgálatot a járőrök. A használók első tapasztalatai kedvezőek: a turisták szívesen és bizalommal fordulnak hozzájuk kérdéseikkel, problémáikkal, és előszeretettel fényképezik a Várnegyeden átsuhanó elektromos kétkerekűeket.

Különleges gyermeknapi villamosok indulnak

2017.05.27.
A gyermeknapi hétvége meglepetéseként idén a Vakok Iskolájában tanuló gyerekek hangján hallhatják az utasok a 4-es, 6-os villamos vonalán a megállók nevét – írta közleményében Budapesti Közlekedési Központ (BKK) A már hagyománynak nevezhető gyermeknapi hangbemondás 2017. május 28-ától június 5-éig hallható a 4-es és a 6-os villamos vonalán közlekedő Combinókon. A gyerekek lelkesen készültek a feladatra, a hangfelvételek rögzítésének jó hangulatáról forgatott kisfilm szombat reggeltől a BKK Facebook oldalán tekinthető meg.

24 óra, 65 baleset

2017.05.27.
Az elmúlt 24 órában a rendőrök 65 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek. Ezek közül egy halálos kimenetelű volt, amelyben egy ember vesztette életét. Az összesítés szerint emellett 22 esetben súlyos sérüléssel járt a baleset, 42 ütközés pedig könnyű sérüléssel végződött.

Michelisz Norbié a pole pozíció a Nürburgringen

2017.05.26.
Az eredeti tervek szerint 12:45-kor kezdődött volna az időmérőedzés a Nürburgring-Nordschleifén, de előtte az Audi TT Cup mezőnyében történt baleset miatt félórás késéssel gurultak pályára a WTCC-s autók. 2016-hoz hasonlóan több defekt is történt a kvalifikációt megelőző szabadedzéseken, az FP1-en Michelisz Norbert volt az egyik áldozat, ám hiába ment nagy sebességgel, sikerült a szalagkorlát előtt megállnia. Egyébként nagyszerűen sikerült a nürburgringi verseny felvezetése a Honda magyarjának, hiszen a három szabadedzésen kétszer a második leggyorsabb volt, egyszer pedig a legjobb. Tavaly magasra tette a lécet saját maga előtt, hiszen kétszer is felállt a dobogóra a Nürburgringen – idén folytatódott a pozitív sorminta! Az itteni időmérőn rendhagyó módon nincsen Q1-Q2-Q3-as felosztás, hanem egyben 40 perc áll a versenyzők rendelkezésére a rajtsorrend felállítására. Ebbe reálisan három gyors kör fér bele a pilótáknak, és Norbi az első után hatodik volt, de a 8:44,564-es ideje még jelentősen elmaradt a szabadedzéseken futott legjobbjától (8:37,201), és az egész mezőny is amolyan biztonsági körrel kezdett. A második gyors körével (8:39,444) Michelisz már felugrott a második helyre az FP2-n pályacsúcsot futó Nicky Catsburg mögé. A csattanó azonban a végén érkezett: Norbi három lila szektort teljesítve 8:38,072-es idővel nemcsak a Volvo hollandját, hanem a teljes mezőnyt megverte, és megszerezte a pole pozícióért járó öt pontot! Michelisz pályafutása során negyedszer nyerte meg az időmérőt a WTCC-ben, legutóbb 2015-ben Japánban volt ő a leggyorsabb a kvalifikáción. Szombaton a fordított rajtrácsos nyitófutamon a 10., a főfutamon az első helyről rajtol majd. A nyitófutamot szombaton 11:20-kor, a főfutamot pedig utána 12:45-től rendezik a Nürburgringen.

Káros az egészségre, és csodálatos

2017.05.26.
Pezsgős fogadás                                                                                     A szerző felvételei Füst, zaj és túladagolt benzingőz, szóval minden, ami ellen küzdenek az autógyártók és környezetvédők, meg ami miatt érdemes ellátogatni egy veterán találkozóra. A Concours d'Elegance persze nem átlagos rendezvény, ahol a jellegzetes benzinszagból pontosan annyi jut a gépek csodálóinak, hogy beleélhessék magukat abba a korszakba, ahonnan az old timerek érkeztek. Volt amelyik tréleren jött, volt amelyik saját kerekén és saját motorerejével gördült be a balatonfüredi partra, voltak hibátlanra restaurált darabok, és olyanok is, melyeket gyakran használ tulajdonosuk. És nem csak bemutatókra indítja be a motort, hanem hosszú túrákra megy vele. Mint például a két Bugattival érkező úr a mezőny élén, rendőrmotoros felvezetéssel a csodálatos füredi Grand Hotel előtt, ahol pezsgővel fogadták a konvojt. Chevrolet Corvette, 1954 Kockázatos legurulás Ami biztos, hogy még az egyszerűnek látszó megoldásokkal is kalandos lehet az utazás. Romániából késő este érkezett az 1939-ben gyártott Mercedes 170-es, mert kicsit elmozdult a platón, így a kocsi másnapi legurítása sem volt kockázatmentes, és alaposan játszani kellett a trepnikkel. Többen is segítettek a lerakásnál, így a közel hatvan veterán időben beállt a füredi Tagore-sétányon kijelölt helyre. A legöregebb darab egy 1926-os francia Unic L3-as volt, meg is kapta a doyennek járó különdíjat. Természetesen nem csak koruk miatt érdemelnek tiszteletet ezek az autók, melyeket több kategóriában lehetett nevezni. Tilos a reklámmatrica, kivéve ha... Nem feltétel, hogy a benevezett jármű nemzetközi FIVA, vagy magyar MAVAMSZ minősítéssel, és akárcsak műszaki vizsgával rendelkezzen, mivel a rövid városi díszkörön a szervezők által biztosított alkalmi engedéllyel rendszám nélkül is részt vehetnek. Az sem feltétel, hogy saját tulajdonú legyen az autó, mert azt nem vizsgálja a rendezőség, a nevező viszont felel a tulajdonjog tisztaságáért. Tilos a reklámmatrica, kivéve ha egy sportkocsi egykori megjelenésének megfelelően, vagy korhűen viseli. Concours d'Elegance kategóriák Veterán: személy-, sport- és versenyautók az I. Világháború előttről Vintage: személy-, sport- és versenyautók az 1919-1942 időszakból Cllassic: 1945-1985 között gyártott autók Youngtimer: 1986-1995 között gyártott járművek Bugatti 57 Atlantic Replikák Több legendás modell mása is megjelent a promenádon: a prímet természetesen a Bugatti Type 57 SC Atlantic vitte, melyből anno csak négy készült, és mindössze három maradt meg, így még az utángyártott is különlegesen értékes: a szegecselt karosszériás sportkocsi replikája egy filmhez készült példány, mely minden részletében tökéletes. Idén ötven éve, hogy a finn Rauno Aaltonen megnyerte a Monte Carlo Rallyt, ezt idézi Takács Tibor piros Cooper S-e, melyben egykor a langaléta Rowan Atkinson volt a navigátor. Parkolt a parton a legújabb változat, valamint egy Mini pickup és egy dobozos is, de természetesen a raliváltozat volt a legnépszerűbb: a replikát egyébként a legendás pilóta, Aaltonen is értékelte, amit a kocsi tetejére írt hatalmas szignójával is hitelesített. Ötven évnyi Mini Márkacentenárium és rali győzelem Magyarországon nyolcvan évnyi kihagyás után 2014 óta rendeznek ismét rendszeresen autósszépség-versenyt. Történelmi és elegáns helyszín Balatonfüred, mely negyedszer ad otthont a Concours d'Elegance-nak, melynek harmadszor kiemelt szponzora a BMW Magyarország: tavaly a német márka centenáriuma volt a főtéma, idén a cégcsoporthoz tartozó Mini márka autójának ötven éve aratott Monte Carlo-i győzelme volt fókuszban, ahogy ezt a megnyitó ceremónián Salgó András, mindkét márka vezér-képviseletének kommunikációs igazgatója elmondta. A főszponzor mellett a prémium minőséget garantálta az alapító, főszervező és old timer guru Valker Viktor, valamint társa, a divat és elegancia nagyasszonya, Zoob Kati személyisége is, és nem csak a kollekciókkal, hanem a rendezvény minden apró részletével. BMW 635 CSi Patinás autók, patinás környezet „Fantasztikus évről évre megtapasztalni, hogy mennyire sikeres és fontos rendezvénnyé nőtte ki magát a Balatonfüred Concourse d’Elegance. Ünnepeljük egy kicsit azt a világot, ami tökéletes műszaki és esztétikai minőséget mutat a ma emberének is. Szerencsére a rendezvény a nézők és a kiállítók körében is egyre népszerűbb, így olyan külföldi vendégeket és autókat is fogadhattunk, akik eddig csak nyugat-európai Concourse d’Elegance versenyeken mérették meg magukat. A legkiválóbb nemzetközi mezőny pedig láthatóan inspirálja a hazai gyűjtőket is: évről évre magasabb színvonalú járművek gördülnek be a vörös szőnyegre magyar rendszámmal” – mondta Valker Viktor, az esemény alapítója. Nem véletlen, hogy a Magyar Veteránjárművesek Szövetsége mellett a FIVA, a Történelmi Járművek Nemzetközi Szövetsége is akkreditálta a balatonfüredi Concours d'Elegance-t. Hidegindítás Díj mindegyiknek A veterán, és old timer, de különösen a Concours d'Elegance rendezvények sajátossága, hogy egyik résztvevő sem megy haza üres kézzel, és nem csak az élményekről van szó: a balatonfüredi rendezvény is folyatta ezt a gyakorlatot és a szakmai zsűri, valamint a nagyközönség hölgytagjai és férfiai is szavaztak a legszebbről, de jutott trófea a legtávolabbról érkezett járműnek is. Hosszú, de igen érdekes az 57 autós mezőny listája, melyen jónéhány modell több elismerést is kapott. Fődíjas Airflow A fődíjat az áramvonalas karosszériájával a korát alaposan megelőző 1934-es Chrysler Airflow kapta, a magyar származású Járay Pál által ihletett karosszéria nem aratott áttörő sikert, mert amerikai léptékkel viszonylag alacsony - 120 ezres - darabszám, a balatonfüredi Tagore sétányon kiállított az egyetlen Európában található Airflow. A IV. Balatonfüredi Concours d'«Elegance díjazottjai Évjárat Típus             Díj neve 1935 Aero S 1000 Emlékplakett 1934 Praga Baby MKB Bank különdíja 1931 Praga Piccolo FIVA különdíja 1931 Wikov 35 Legszebb csehszlovák autó 1930 Wikov 7/28 sport Legszebb vintage sport+Legszebb sport versenyautó 1929 Bugatti T44 Legszebb francia autó Most 1966 Mercedes Benz 220 SEB Cabrio Emlékplakett 1983 Ferrari 308 GTS Emlékplakett 1976 Daimler DS420 A legmesszebbről érkezett autó különdíj 1949 MG TC Legszebb classic nyitott 1966 Ford Mustang BCDE Emlékplakett 1954 Chevrolet Corvette Legszebb amerikai autó +BMW különdíja 1985 BMW 635 CSI M power Legszebb BMW 1981 Mercedes 500 Sel Legeredetibb autó különdíja 1939 Mercedes 170V Emlékplakett 1968 Porsche 912 Emlékplakett 1964 Mercedes 230 SL Legszebb Mercedes 1925 Unic L3 Legöregebb autó különdíj 2015 Hoffman Novague R200 Szervezők különdíja 1985 Mercedes SL Emlékplakett 1936 BMW 315 Roadster Balatonfüred Város díja 1936 Mercedes 290S Legszebb német autó + Közönségdíj - hölgyek 1989 Ferrari 328 Legszebb olasz autó 1993 Ferrari Mondial Emlékplakett 1989 BMW M3 Cecotto edition Legszebb youngtimer 1930 Bugatti T49 VGT Capital különdíja 30 1934 Chrysler Airflow Fődíj & Flohr Design különdíja 1959 Hillman Minx BCDE Austro Classic Különdíja Austro Classic Award 1976 Fiat 124 Spider BCDE Emlékplakett Commemorative Prise Skoda 130 RS Replica BCDE Emlékplakett Commemorative Prise 1956 Mercedes 190 SL Shell különdíja 1954 Mercedes 300S Legszebb classic limuzin 1954 Rolls-Royce Sylver Wraith Legszebb brit autó, Kati Zoob Divatház különdíja 1978 Ulrich BMW 2002 Emlékplakett 1964 Maserati Mistral Totalcar MAGAZIN különdía 1954 Jaguar XK120 Legszebb sportkocsij 1931 Mercedes Nürburg Ceauto classic díja Opel Commodore Emlékplakett 1970 Citroen DS Emlékplakett Rolls-Royce Corniche Emlékplakett 1964 Rolls-Royce Sylver Cloud 3 Emlékplakett 1970 Rolls-Royce Phantom6 Veuve Cliquot különdíj 1989 Jaguar XJS Emlékplakett 1963 Rolls-Royce Sylver Cloud 3 Emlékplakett 1968 Mini Van MAVAMSZ díja 1974 Mini pickup Emlékplakett 1974 Innocenti Mini Emlékplakett 1964 Mini Cooper S Replica Emlékplakett 1981 BMW 628 CSI Anna Grand díja 1973 Mercedes 450 SLC Legszebb GT autó 1926 Bugatti T 40 Legszebb vintage nyitott Bugatti 57 Atlantic Replica Közönségdíj - férfiak Zoob Kati és Valker Viktor, a rendezvény kitalálói    

Oldalak

 

Az oldal fő támogatója