Gyártósor, autópályák, tempomat – sokat köszönhetünk az amerikai autóiparnak, de melyik modellekből fogyott a legtöbb valaha.
A General Motors elismeri, hogy az elektromos járművek piacán tapasztalható lanyhuló kereslet miatt folöttébb kétséges az ambíciózus célkitűzéseinek elérése.
Az amerikai márkák részesedése az orosz piacon 1%-ra csökkent 2022-ben. Erre a következtetésre jutottak az "AUTOSTAT" elemzői. Ezen belül is az oroszok a legszívesebben a Chevrolet logóval ellátott gépkocsikat vásárolták – írja a carsweek.ru orosz autós portál.
Bár egyes amerikai autógyártók megvetették a lábukat Európában, elég csak a Fordra gondolni, de fontos szempont, hogy Európára tervezett modellekkel tették ezt. Mi a baj egy eredeti amerikai autóval?
Az amerikai elnöki székért lezajlott elnyúló csata mindkét főszereplője szoros szálakkal kapcsolódik az autózás világához. A távozó Donald Trumpot a közvélemény már régóta lelkes autósként és az amerikai kocsik nagy rajongójaként ismerte. A helyébe lépő Joe Biden legalább ekkora autómániás.
Az 1920-as és 1930-as években az amerikai autóipar színe-java megjelent a hazai autópiacon.
Az 1920-as és 1930-as években az amerikai autóipar színe-java megjelent a hazai autópiacon.
Az amerikai márkák közül ebben a részben a Chrysler konszern tagjai kerülnek sorra.
A General Motors márkái közül szinte az összes megfordult Magyarországon
Country zene, szívómotor és a nagy Amerika 9. rész. A cikksorozat utolsó részében összefoglaljuk amerikai tapasztalatainkat, felhozunk néhány pozitív és követendő példát a kinti autózásból, illetve áttekintjük az eddig megszületett utazós beszámolókat is.