baleset

Hat napig volt felborult autója foglya egy belga nő a hőhullámban

2019.08.03.

- Hat napig volt felborult autójának foglya egy belga nő a múlt héten, amikor a nyugat-európai ország legmelegebb nyári napjait élte. Corine Bastide Liege közelében szenvedett balesetet, autója kicsúszott az útról és felborult a közeli erdőben. 

Azután szabadították ki a 45 éves sérült nőt, hogy a család barátai napokkal később hirdetéseket aggattak ki eltűnéséről és valaki észrevette az erdőben az autót. Kórházi ágyáról nyilatkozva a nő az RTBF állami rádiónak elmondta, hogy első éjszakáján a gépkocsiba zárva folyamatosan csöngött a mobiltelefonja, de olyan fájdalmai voltak, hogy képtelen volt érte nyúlni.

- Másnap már nem csöngött. Tudtam, hogy lemerült. Amikor embereket hallottam, megpróbáltam kiabálni, de valószínűleg senki nem hallotta meg - nyilatkozta. Múlt héten Belgiumban a hőmérséklet 40 Celsius-fok fölött volt, Bastide úgy élte túl a balesetet és a hosszas fogságot, hogy amikor vihar tört ki, vizet gyűjtött. "Kezdetben fojtogatott a hőség, de a lábammal ki tudtam nyitni a kocsi ajtaját. A hét végén elkezdett esni az eső, ami jó volt, de két éjszaka vízben aludtam." 

- Hideg volt és folyamatosan remegtem - idézte fel a történteket. "Úgy próbáltam meg inni, hogy a rágógumi dobozát töltöttem meg vízzel" - mondta, hozzátéve, hogy nedves faágat is rágcsált. Éhséget nem igazán érzett. A legnehezebb az volt, hogy összetörött üvegeken feküd. Megpróbáltam felemelkedni, de úgy érzete, hogy a háta darabokra tört. - Úgy gondoltam, soha nem szabadulok innen. De éli akartam a gyermekeim miatt. Nem akartam, hogy azt gondolják, valami butaságot követtem el, megöltem magam. Ez egy baleset volt - hangoztatta. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.04
Akadt, aki jogosítvány nélkül száguldott a traffipax előtt, és volt, akit közel félmillió forintra....
2026.08.04
A Tesla németországi gyára (Gigafactory Grünheide) az iparági trendekkel szemben szépen gyarapszik....
2026.08.04
A Mol csökkenti az elektromos autótöltő berendezések teljesítményét. ..
2026.08.04
És nem, nem elektromos!   ..
2026.08.04
Több mint egymillió kilométer. Ausztrál sivatag, 40 fokos hőség, vörös por, köves utak, pakisztáni....
2026.08.04
Ma is hatalmas konszernek összefonódását élhetjük meg az átalakuló autóiparban, de volt ennél is....
2026.08.04
Csökkentett termeléssel működik augusztusban az Audi Hungaria Zrt., igazodva az európai autóipari....
2026.08.04
Augusztusban is folytatódik a 2026-os nosztalgiaszezon Budapesten, a főváros muzeális értékű....
2026.08.04
A Lexus NX és UX modelleket gyártó Toyota Motor Kyushu 1 és a kanadai Toyota Motor Manufacturing....
2026.08.04
A vadonatúj Mazda CX-5 elnyerte a 2026-os TOP SAFETY PICK+ minősítést, az amerikai Insurance....