Magyar Suzuki Zrt

Krisztián Róbert a Magyar Suzuki vezérigazgató-helyetteseként folytatja

2023.05.30.

A Magyar Suzuki Zrt. Igazgatóságának ajánlása alapján a május végi közgyűlés úgy határozott, hogy 2023. június 1-jétől Krisztián Róbert tölti be az esztergomi gyártóvállalat vezérigazgató-helyettesi pozícióját. Dr. Urbán László, aki több mint 15 évig sikeresen látta el ezt a pozíciót, igazgatósági tanácsadóként (senior advisor) folytatja munkáját.

Krisztián Róbert a kolozsvári Műszaki Egyetemen végzett mérnökként, 1992-ben csatlakozott a Magyar Suzukihoz. Pályafutása során számos pozícióban és területen kipróbálta magát: a beszerzési osztályon kezdett, majd ott töltött be egyre felelősségteljesebb feladatkört. 11 éven át, 2010-ig a beszerzési osztály vezetőjeként jelentős szerepet vállalt a Magyar Suzuki beszállítóinak kiválasztásában, illetve képzésében, az alkatrészek fejlesztésének és készenléti állapotának ellenőrzési folyamatainak kialakításában. Ezután négy éven át a pénzügyi-, HR és jogi-, illetve az informatikai osztályok irányítása és koordinálása tartozott hozzá. 2014. májusától a Magyar Suzuki Zrt. értékesítési vezetőjeként, operatív igazgatóként, igazgatósági tagként látta el a feladatait. 2022. májusában a MAGE (Magyar Gépjárműipari Egyesület) elnökének választották.

Vezérigazgató-helyettesi kinevezését követően Krisztián Róbert továbbra is ellátja az operatív igazgatói funkciót a marketing és értékesítés területén, illetve hozzá tartozik a jövőben a vállalati kommunikáció és a kormányzati kapcsolatok.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.02
A motoron lévő sárga sál nem csupán kiegészítő. A szimbólumnak fontos jelentése van, amelyet ma már....
2026.05.02
A Volkswagen bemutatja az új ID. Polót, amellyel történetének egyik legsikeresebb sikermodellje....
2026.05.02
Pennsylvaniában hatévnyi adat bizonyítja, hogy a munkaterületi automata sebességellenőrzés nem „....
2026.05.02
Első pillantásra látványos, de nehezen értelmezhető fejlesztési irány: a Toyota bemutatta legújabb....
2026.05.02
Drámai események sorozata rázta meg Sopront április 29-én hajnalban, amikor két fiatalember....
2026.05.02
Az ország legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszere épülhet meg hamarosan Pozsony közelében....
2026.05.02
A Harley-Davidson bejelentette, hogy 2026-ban új európai partnerségre lép a Jeep márkával, ezzel....
2026.05.02
Amint visszavonták az elektromos autók után járó szövetségi támogatást, visszaesett az amerikai....
2026.05.02
A Condor német légitársaság csütörtökön ünneplte az új Budapest–Frankfurt járatának elindítását. A....
2026.05.02
A közelmúltban különleges unboxing eseménynek lehettek tanúi a Soproni Egyetem munkatársai, hiszen ....