Itt az önmagától leolvadó szélvédő

2023.03.12.
Mielőtt belevágnánk a témába, hangsúlyozzuk, hogy az atermikus és a termikus szélvédő az két külön fogalom. Az atermikus szélvédő jellemzően nyáron hasznos. Fémrészecskékkel laminált üvegből készül és hatása abból adódik, hogy ezek a részecskék az UV-sugárzás nagy részét visszaverik, akár 32%-kal. Ezáltal az üvegfelület még forró nyári napokon is kevésbé melegszik túl, így nő a komfortérzet, a légkondit kevesebbet kell használni, ami elektromos autók esetében fontos tényező a fogyasztásban és az autonómia növelésében.  Az atermikus szélvédő hátránya, hogy összetételéből adódóan blokkolja az infravörös sugarak és a GPS-jelek átjutását. Ezért a gyártó a visszapillantó tükör környezetében egy normál üvegből álló zónát kell, hogy biztosítson. Fotó: sicurauto.it Ennél a rendszernél egyelőre kevésbé elterjedt konstrukciós megoldás a termikus szélvédő, ami néhány pillanat alatt leolvasztja önmagáról és az ablaktörlő lapátokról a jeget. Karcolásmentesen, egyetlen gombnyomással tiszta kilátást biztosít. A szélvédőbe láthatatlanul beépített fűtőberendezéssel a Volkswagen szerint a leolvasztási művelet minden más rendszernél gyorsabb és hatékonyabb és megakadályozza mind a párásodást, mind az üveg befagyását. Fotó: autoblog.it Ennek a "klímás” szélvédőnek azonban nem csak a téli hónapokban van haszna: nyáron a vékony ezüstös réteg passzív hővédő pajzsként is funkcionál, a hagyományos üveghez képest a hő akár 60%-át visszaveri és 15 fokkal is képes csökkenteni a belső tér hőmérsékletét. Hátránya, hogy közelről láthatóak a fűtőszálak, de állítólag csak szokás kérdése, hogy ez ne legyen zavaró és ugyanúgy érzékeljük az utat, mint a hagyományos szélvédőkön keresztül.  (A termikus szélvédő egyébként egyelőre még csak extraként szerepel néhány modell felszereltségi listáján.) Forrás: autotoday.it, motor1.com, glassdrive.it További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!  

Negyven gázüzemű busz áll forgalomba Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében

2023.03.12.
A témában Szolnokon tartott sajtótájékoztatón Kállai Mária, a térség fideszes országgyűlési képviselője hangsúlyozta: a fejlesztés jelentősen emeli a város és a környező települések közösségi közlekedésének színvonalát, segítve ezzel a lakosság mobilitását is. Hangsúlyozta: a 3,75 milliárd forintért beszerzett új MAN Lion's City 12 típusú járművek forgalomba állításával a 235 buszból álló vármegyei autóbuszpark több mint 17 százaléka megújul, átlagéletkora 12 évről 9,3 évre csökken. Pafféri Zoltán, a MÁV-Volán-csoport elnök-vezérigazgatója kiemelte: a MÁV és a Volánbusz egyesülésének legfontosabb célja, hogy a két cég egymás szolgáltatásának erősítésével, közösen szolgálja a busszal és a vonattal utazókat. Az új buszok által érintett vonalaknál ez több mint évi 6,3 millió utazást jelent, az összehangolt menetrend szerint közlekedő, modern járművek csatlakozást biztosítanak több vármegyei vasútvonalakon közlekedő vonathoz. Emlékeztetett: a Volánbusz 2018-ban elindított járműfiatalítási programjában eddig 100 új autóbusz érkezett a vármegyébe, ebből a mostani 40-es bővítés tekinthető a legjelentősebbnek. Megerősítette: még a nyár kezdete előtt 10 elektromos meghajtású busz áll forgalomba Szolnok helyi közlekedésében, így a vármegye egyike lesz azoknak, ahol a legmodernebb járművek járnak. Az eseményen kiosztott sajtóanyag szerint a közlekedési vállalat még 2021 nyarán írt ki közbeszerzést 164, sűrített földgázzal üzemelő autóbusz beszerzésére. A nyertes ajánlattevő az MAN Kamion és Busz Kereskedelmi Kft. lett. A 2022. február 28-án aláírt szerződés szerint MAN Lion's City 12 típusú, alacsonypadlós, kéttengelyes, szóló kivitelű járművekkel bővült a társaság flottája. A járművek közül 10 Szeged helyi közlekedésében, 75 a fővárosi agglomerációban, míg 39 a Zala vármegyei helyközi vonalakon áll forgalomba. Valamennyi új autóbuszt Euro 6-os környezetvédelmi besorolású motor hajtja. A sűrített földgáz a tisztább égés következtében a hagyományos hajtóanyagokhoz képest alacsonyabb koromkibocsátást eredményez. Emellett a CNG-motorok lényegesen csendesebben üzemelnek, mint dízelüzemű társaik, így csökkentik a környezet zajterhelését. A légkondicionált, akadálymentes kialakítású járműveken kerekesszék és babakocsi elhelyezésére szolgáló speciális férőhely, valamint felszállást segítő rámpa is van. Az utasok kényelmét USB-csatlakozók szolgálják, a fedélzeten vizuális és hangbemondásos utastájékoztató berendezés, valamint kamerarendszer üzemel. További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!  
Címkék: 

Háromszög helyett vészjelző villogó kerül a spanyol autókba

2023.03.12.
Kötelező lesz az autókban a hordozható vészjelző lámpa 2026-tól Spanyolországban. A villogó lámpa sárga fénnyel jelzi a többi járműnek, hogy baleset történt, vagy a sofőr és az utasok vészhelyzetbe kerültek. Ezen felül meghatározza a gépkocsi pontos helyét is GPS-koordináták segítségével – írja az El Independiente angol nyelvű online kiadása. A Spanyol Közlekedési Hatóság (Dirección General de Tráfico - GDT) hivatalosan is közétette, milyen kritériumoknak kell megfelelniük a jövőben piacra kerülő autós villogóknak. Már jelenleg is kereskedelmi forgalomban van néhány V16 tpusú modell, de várhatóan jó néhány új típus is megjelenik majd a kötelező bevezetés határidejének közeledtével. V16-os típusú vészjelző lámpa Spanyolországban 2021 júliusa óta kötelező a jelenleg érvényben lévő két autós vészjelző eszköz egyikének – vagy kombinálva mindkettőnek – a használata. Ezek a V16-os típusú vészjelző lámpa és a 2025 decemberéig alkalmazható elakadásjelző háromszögek. 2026 január 1-től pedig már kötelező lesz meghatározott szabvány szerinti vészhelyzeti villogó lámpát tartani minden autóban. A közlekedési hatóság azért is sürgeti a fényjelző bevezetését, mert a tapasztalatok szerint az elakadásjelző háromszög közúti elhelyezése, nem megfelelő alkalmazása további balesetveszélyt hordoz magában. Az autósok is kezdik felismerni ennek jelentőségét, így egyre többen élnek a lehetőséggel és váltják fel a háromszöget az új vészjelző lámpákra. A háromszögek használata egyre ritkább. Szakértők szerint Spanyolországban 2023 végére az autósok többsége át fog térni a vészhelyzeti lámpákra, különösen, hogy annak kezelése jóval egyszerűbb, hatékonysága pedig sokkalta nagyobb. Hogyan működnek a V16-os vészlámpák? Ezeket a világító, veszélyjelző eszközöket az autó tetején lehet elhelyezni, akár a vezetőülésből. Csak le kell húzni az ablakot. Ez a módszer a háromszög kirakásánál jóval nagyobb biztonságot nyújt az autóvezetőnek, hisz vészhelyzet esetén nem kell kiszállnia a járműből ahhoz, hogy segítséget kérjen. A vészvillogó nagyon erős fényt bocsát ki, akár 360º-ban. Önállóan, akkumulátorral és a szivargyújtóhoz csatlakoztatva is működik. Előnyei Sárga színnel világítanak, amely 1 kilométerről látható, és akkor aktiválódik, amikor az autó tetejére helyezik őket. A sofőrnek nem kell kiszállnia az autóból, hogy felhelyezze őket, így elkerülheti a további baleseteket az úton. Tartalmaz egy földrajzi helymeghatározó rendszert, amely 100 másodpercenként elküldi az autó helyét meghatározó koordinátákat a DGT  3.0 felhőalkalmazásba. Ezzel az eljárással az egymáshoz kapcsolódó járművekhez is eljut az információ. Ami a vészháromszögek kihelyezésének szabályait illeti: a spanyol KRESZ kötelezően előírja, hogy a sorfőrnek fényvisszaverő mellényt kell viselnie, hogy az útszakaszon közlekedők időben és jól láthassák. Az új V16 vészjelző lámpák kihelyezése esetén nincs ilyen veszély, így a mellény használata természetesen nem kötelező. A vészhelyzeti fényjelző kötelező elhelyezésének közeledtével várhatóan több modell is megjelenik a piacon, de a hatóság csak azokat fogadja el, melyeket korábban a DGT már engedélyezett. A fenti szabályok megsértőit 200 euróig terjedő bírsággal sújthatják. A V16 vészvillogó alkalmazásának követelményei - A készüléknek jól látható engedélyezési kóddal kell rendelkeznie, amely bizonyítja, hogy gyártási lajstromba vették, és nem manipulálták. A kódot olyan módon kell rögzíteni a készüléken, hogy az a szavatosságban meghatározott ideig ellenálljon a fokozott környezeti igénybevételnek. - A fényjelzés által kibocsátott fénynek sárgának kell lennie. - Az optikai rendszert úgy kell megtervezni, hogy egy olyan látómezőt fedjen le, amelynek vízszintes 360º, függőlegesen pedig legalább 8º felfelé és lefelé is. - A fény villanási frekvenciájának 0,8 és 2 Hz között kell lennie. - A vészvilágításnak stabilan kell maradnia egy sík felületen, megakadályozva, hogy 180 Pa dinamikus nyomást kifejtő légárammal szemben elmozduljon. - A V16 biztonsági lámpa működését –10 °C és 50 °C közötti hőmérsékleten kell garantálni. - Körülbelül 18 hónapig működőképesnek kell maradnia önálló akkumulátoron vagy a gépkocsi akkumulátorán keresztül. - Végül, de nem utolsósorban 2026-tól követelmény lesz, hogy a vészhelyzeti villogó kapcsolódni tudjon a DGT helymeghatározó rendszeréhez.

Ugrás előtt áll az elektromos járművek töltésének hazai piaca

2023.03.12.
Az MTI-hez pénteken elküldött összefoglaló szerint világszerte hatalmas üzleti lehetőség rejlik az elektromos járművek töltésében az ilyen autók iránt megugrott kereslet miatt. A globális befektetői érdeklődés egyre nő, az előzetes kalkulációk szerint 2022 végéig 2,3 milliárd dollár áramlott a szektorba. Az elektromos autók értékesítése részben a környezetvédelmi szempontok, részben az üzemanyagárak emelkedése miatt dinamikusan bővül, ugyanakkor a töltési lehetőségek elérése kulcsfontosságú tényezője lesz a további fejlődésnek - jelezte a KPMG. A közlemény szerint a magyar piacon is érzékelhető volt a fejlődés, 2020-ról 2021-re 120 százalékkal bővült a nyilvánosan elérhető töltési lehetőségek száma és meghaladta ezzel a globális növekedési átlagot. A nyilvános töltőberendezések összesített darabszáma 2022. szeptember 30-án 3579 volt, ami a csehországi 3915 töltőberendezés mögött a második legtöbb a visegrádi országok között, jelentős ugyanakkor az elmaradás például Ausztriához képest, ahol 21 566 töltési lehetőség áll az autósok rendelkezésére. A KPMG hozzátette azt is, hogy a hazai szakpolitika által 2025-re kitűzött 8100 darabos célértéknek a fele sem állt rendelkezésre Magyarországon. További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!
Címkék: 

Alonso szerint a szezonkezdése túl szép, hogy igaz legyen

2023.03.12.
A 20. idényét teljesítő spanyol versenyző a vasárnapi futamon a rajtot követően összeért csapattársával, Lance Stroll-lal, és az ötödikről visszacsúszott a hetedik helyre. Alonso a folytatásban visszakapaszkodott az élmezőnybe, majd a hajrában a dobogóért vívott csatában megelőzte honfitársát, a Ferrarival versenyző Carlos Sainzot.   "Nekünk sokkal nehezebb dolgunk volt, mint másoknak, mivel az autó 95 százalékát le kellett cserélni. Sok mindent kell tanulnunk erről a modellről, hogy még többet tudjunk kihozni belőle" - mondta a célba érkezés után Alonso. Az Aston Martin pilótája reméli, hogy egy ilyen nagyszerű kezdés után - kis szerencsével - akár pályafutása 33. futamgyőzelmét is megszerezheti a mostani szezonban.   "Ez még csak a kezdet, mint tudjátok ez nem a végleges autó, ez csak az alapja annak az elképzelésnek, amelyet télen kidolgoztunk" - mondta magabiztosan a 99. dobogós helyezését begyűjtő, az előző idény végén az Alpine-tól az Aston Martinhoz szerződött Alonso. A szezonnyitó Forma-1-es Bahreini Nagydíjat a címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen nyerte, mögötte pedig csapattársa, a mexikói Sergio Pérez végzett másodikként. A világbajnoki sorozat egy hét múlva, a Szaúdi Nagydíjjal folytatódik Dzsiddában. További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!
Címkék: 

Jövőre már itthon is kapható lesz a világ legnépszerűbb plug-in hibrid SUV-ja

2023.03.12.
A Mitsubishi 2021-es eladásainak 7 százalékát adták az úgynevezett "elektromosított" autók, vagyis a teljesen elektromos (Battery Electric Vehicles, BEV) és a hálózatról tölthető, azaz plug-in hibrid elektromos (PHEV) autók együtt. A Mitsubishi tervei szerint 2030-ra eladásainak már a felét teszik majd ki az elektromosított modellek, 2035-re pedig már a száz százalékát. A Mitsubishi a 2030-as pénzügyi év végéig, 2031 márciusáig 1,4-1,8 ezer milliárd jent (10-13 milliárd dollár) tervez elektromobilitási gyártmányfejlesztési beruházásokra fordítani. Ebből 210 milliárd jent fordít majd akkumulátor-gyártási beruházásokra. A Mitsubishi, amely egyébként társult tagja a Renault-Nissan konszern részvény-kereszttulajdonlásos együttműködésnek, 16 új modellt készül bemutatni az elkövetkező öt évben. Ebből egy a Renault egyik akkumulátoros (BEV) modellje lesz, egy másik pedig a Nissan egy akkumulátoros modellje. A fennmaradó 14 modellből hét lesz belsőégésű motoros, öt hibrid, kettő pedig akkumulátoros elektromos. Legközelebb az új Colt érkezik, amely a Renault Clio átdolgozott változata lesz, de 2024-ben a világ legnépszerűbb plug-in hibrid SUV-ja, az új Outlander is megérkezik Magyarországra. További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!
Címkék: 

Kiderült, hogy ki halt meg a szombati tömegszerencsétlenségben

2023.03.12.
A közlemény szerint a balesetben 41 gépjármű volt érintett. Az elhunyt férfin kívül 39-en sérültek meg; a rendelkezésre álló adatok szerint ketten életveszélyesen, tizenketten súlyosan, huszonöten könnyebben. A mentők a sérülteket győri, budapesti, tatabányai és székesfehérvári kórházakba szállították - közölte Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője szombaton az MTI-vel. Tájékoztatása szerint a helyszínre négy helikopterrel és 16 mentőautóval érkeztek a mentők; a tömegbalesetben tíz gyermek és  huszonkilenc felnőtt sérült meg. A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő (MKIF) Zrt. szombaton a közösségi oldalán azt közölte, hogy a balesetet lokális porátfúvás okozhatta, ami miatt hirtelen csökkenhettek a látási viszonyok. A BRFK közleménye szerint a forgalom Budapest irányába vasárnap 0 óra 45 perckor, Győr irányába 5 óra 15 perckor indulhatott meg. Az MKIF szerint az autópálya burkolata a baleset helyszínen 200-250 négyzetméteren megégett. Emiatt az adott szakaszon 80 km/h-s sebességkorlátozást vezettek be. A balesetben 160 méteren megsérült a két sávot elválasztó szalagkorlát is. Kollegáik jelenleg is javítják, cserélik a roncsolódott  részeket. Emiatt a belső sávon forgalomkorlátozás van. A Győr felé tartó oldalon kiakalulhat torlódás. További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!
Címkék: 

Fontos változás előtt az M7-es autópálya, vége lehet a nyári dugóknak

2023.03.12.
Molnár István, a Magyar Közút Zrt. Fejér vármegyei területi igazgatója, egyben a Közlekedéstudományi Egyesület megyei elnöke a közutas napon elmondta, hogy 2022 őszén több mint 1200 kilométernyi gyorsforgalmi út üzemeltetését és fejlesztését vette át a Magyar Közúttól a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF). Ennek a szervezetnek lesz a feladata a már említett bővítés. Az M7-es autópályának a jobb (tehát Budapestről a Balaton felé vezető) oldala az M0-s és a balatonvilágosi csomópont között teljes hosszában háromsávosra bővül, miközben a bal pályán csak Balatonvilágos és Székesfehérvár között bővítik háromsávosra, mivel Fehérvártól Budapest irányába már amúgy is ilyen széles a szakasz. Molnár István előadásából az is kiderült, hogy már elkészültek a kiviteli tervek az M1-es autópálya M0-s és Bicske közötti szakaszának kétszer három sávosra bővítésével kapcsolatban. A Bicske és Tatabánya közötti szakaszra már engedélyezték is az építkezést, ami azt jelenti, hogy hamarosan meg is kezdődik a bővítés – írja a FEOL. További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

Tíz fontos közlekedési szabály, amit taníts meg a gyerekednek

2023.03.12.
Ha jobban belegondolunk, a szülők szinte már akkor elkezdik tanítgatni a közlekedési szabályokat a gyereküknek, amikor először babakocsival kimennek vele az utcára sétálni. Persze nem a telezöldes jelzőlámpák veszélyeiről vagy a jobbkéz-szabályról tartanak 15 perces kiselőadást az anyukák és az apukák, de ahogy mindenféléről beszélnek a csöppségnek, bizonyra a közlekedés is szóba kerül: „Megvárjuk, a zöldet, aztán átmegyünk a zebrán” – szól egy tipikus szülői mondat. A néhány hetes vagy hónapos baba persze ebből még nem sokat ért, de ahogy cseperedik, egyre több közlekedési ismeretet sajátít el, és óvodás korára már rengeteg dologgal tisztában lesz.  Ám ne feledjük, hogy ők még kisgyerekek, máshogy érzékelik a világot, más a veszélyérzetük, és még nem közlekedhetnek egyedül. Viszont nagyon fontos, hogy tisztában legyenek a szabályokkal, szépen fokozatosan, az életkoruknak megfelelő módon magyarázzuk el nekik a tudnivalókat. Az alábbiakban összegyűjtöttük a legfontosabb közlekedési szabályok és jó tanácsokat, amelyeket mindenképpen tanítsunk meg gyereknek.  1. Ismerd a jelzőlámpát! Talán a legelső dolog, amit megtanulnak a gyerekek, hogy a piros azt jelenti, tilos az áthaladás, a zöld pedig a szabad utat mutatja, vagyis elindulhatunk. A jelzőlámpát már a legkisebbeknek is ismerniük kell Később, ha már nagyobbak lesznek, jöhet a sárga szín is, ami a forgalom irányának megváltozását mutatja, villogva pedig veszélyre figyelmeztet.  2. A járdán gyalogolj! Magától értetődőnek tűnik, de egy gyerek számára nem feltétlenül az: mindig a járdán sétáljon! Ez nemcsak a nagy forgalmú utakra érvényes, hanem azokra a kisebb utcákra is, ahol ritkábban járnak a kocsik. Ha valahol nincs járda, akkor lehetőleg az út bal oldalán haladjatok, hogy a forgalommal szemben sétálva lássátok az érkező járműveket.  3. Használd a zebrát!  A gyerekek és a felnőttek számára is az a legbiztonságosabb, ha a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen, azaz a zebrán mennek át az úton.  Ha lehet, akkor zebrán menjen át Mondd el neki, hogy ha nincs lámpa, akkor a zebrára lépés előtt mindig alaposan nézzen körbe, és csak akkor lépjen le az úttestre, ha biztonságos távolságban vannak az autók, illetve láthatóan lelassítottak, hogy elengedjék a gyalogosokat.  4. Nézz körül! Előfordulhat, hogy nincs a közelben zebra, és úgy kell átkelni az úttesten. Gyakoroljuk közösen, hogyan kell körülnézni: először balra nézünk, aztán jobbra, majd megint jobbra. Ha nem jön autó, akkor biztonságos az átkelés.  5. Ne szaladj! A gyerekek gyakran még a lakásban is rohanva közlekednek, nem csoda, hogy odakint is állandóan szaladnak. Ösztönösen futnak, és nincs mindig türelmük szépen átsétálni az út túloldalára, ám ez szörnyen veszélyes. Mondjuk el nekik, hogy ez szigorúan tilos, mert elüthetik őket. Ide tartozik annak nyomatékosítása is, hogy amikor valamelyik szülő megfogja a kezét, azt nem engedheti el, és nem rohanhat kénye-kedve szerint.  6. Kezeket bent tartani! Bár a mai modern autókban már le lehet zárni a hátsó ablakokat, a veszély akkor is fennáll, ha a szülő engedi le az ablakot. Ezért mondjuk el a gyerekeknek, hogy akármennyire mókásnak is tűnik, sose dugják ki a kezüket a mozgó járműből – pláne ne hajoljanak ki – mert ez nagyon balesetveszélyes.  Magyarázzuk el, hogy balesetveszélyes kihajolni a mozgó járműből Arra is hívjuk fel a figyelmüket, hogy más járművekre, buszra vagy vonatra is érvényes a szabály.  7. Sose menj át az úton kanyarban! Magyarázzuk el, hogy ha nincs zebra a közelben, akkor hogyan lehet biztonságosan átkelni az úttesten. Az alapos körülnézés mellett az is fontos, hogy megfelelő helyet válasszon a gyerek az átkelésre. Mondd el, hogy kanyarban soha ne próbáljon átmenni az úton, mert nem veszik észre az autósok, és könnyen balesetet szenvedhet. Szintén veszélyes, ha parkoló autók, bokrok vagy más tereptárgyak miatt takarásból lép az úttestre.  8. Mindig legyen bekötve! Mint a közlekedési szabályok megtanításában általában, a biztonsági öv használata során is a jó példa a legjobb pedagógiai módszer. A felnőttek mindig kössék be a saját biztonsági övüket, és persze a gyerekeket is rögzítsék a gyerekülésben. Ha ez szokássá válik, akkor a gyerek szólni fog, ha véletlenül anya vagy apa elfelejti bekötni őt vagy saját magát, idősebb korában pedig természetesnek gondolja, hogy beköti a biztonsági övet.  9. Biztonságban a biciklin A gyerekek már óvodás korban meg tudnak tanulni biciklizni, ami a közlekedésben is új ismereteket kíván. Mindig vegyen fel fejvédőt, sötétben és rossz látási viszonyok között pedig használjon világítást és fényvisszaverő ruházatot.  Ne feledjük a kerékpáros fejvédőt Lehetőleg bicikliúton tekerjen, de ha nagyon forgalmas az úttest, akkor fiatalabb korban biztonságosabb, ha a járdán halad figyelve a gyalogosokra.  10. Ne maradjon egyedül az autóban Az a szabály, hogy kisgyereket soha nem szabad egyedül hagyni az autóban, elsősorban a szülőknek szól, de lényeges, hogy a gyerek is megértse, miért fontos ez. A gyerekek kíváncsiak, és elindíthatják a kocsit, ezért mondjuk el nekik, hogy soha ne „surranjanak” be egyedül az autóba. Arra is fel kell hívni a figyelmüket, hogy nem nyomogathatják a kocsikulcs távirányítóját az autó közelében vagy benne ülve, mert véletlenül bezárhatják magukat vagy másokat, ami végzetes balesetekhez vezethet, különösen a nyári forróság idején. Nektek is tetszett Tóbiás és Balambér meséje? Minden héten frissülő történetünket kövessétek itt az Autószektoron, naponta új játékokért, tanácsokért pedig lájkoljatok minket a Facebookon!

Oldalak

 

Az oldal fő támogatója