Amerikai Egyesült Államok

Az amerikaiak több autót vesznek és többet autóznak mint valaha

2015.07.30.

A 2008-as recessziót követően számtalan statisztikai adat és társadalomtudományi tanulmány bizonyította, hogy a tengeren túli lakosság számára az autók iránti rajongásnak leáldozott, hiszen az azt követő években nemcsak kevesebb mérföldet autóztak, hanem még a fiatalok jogosítványszerzési szándéka is jelentősen alábbhagyott. A mostani adatok szerint azonban a 2007-es csúcsot is túlszárnyalták odaát a megtett mérföldek számában és az új autó vásárlásban is.

„The End of Driving” kezdetű, már-már klisének ható főcímek tucatjai jelentek meg akkortájt a médiában, olyan mértékű visszaesést tapasztaltak az elemzők. Minden ehhez hasonló állítást megcáfolnak a nemrég készült kimutatások, melyek az IHS Automotive munkatársai készítettek. A jelentés szerint ugyanis rekord mértékű az autóval megtett távolság a lakosság körében, hasonlóképp az újautó vásárlás is soha nem látott magasságokba emelkedett idén nyáron.

A történelem egyik leghosszabb dugója is Amerikában történt - 12 napig tartott a konvojban haladás és 62 mérföld volt a hossza

Az Egyesült Államokban regisztrált járműállomány (személyautók, SUV-k, és kisteherautók) idén január 1-én megközelítette a 260 milliót, ami 2,1 százalékkal több, mint egy évvel korábban volt, valamint a legnagyobb ugrás, amit valaha az IHS-nél rögzítettek. Mindeközben a gazdasági élénkülés és az olcsó üzemanyag hozadékának is tekinthető, hogy egyre több autós jelent meg az utakon. Csak idén májusban 275,1 milliárd mérföld megtételéről adott számot a illetékes közlekedési hatóság (U.S Department of Transportation), ami az elmúlt 12 hónapra vetítve elképesztő számot jelent. A jelentés szerint az amerikai utakon 3,08 trillió mérföldet autóztak az állampolgárok, ami a 2007-es csúcsot is meghaladó, rekord értéknek számít.

A fenti trendek hátterében egyértelműen a gazdasági növekedés áll és az, hogy a válság utáni helyreállás fokozatos ütemben zajlott.

Forrás: yahoo.com

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.06
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó....
2026.01.06
Jelentősen felfutott a kínai autók értékesítése, 2025-ben immár ötezer-hatszázhét kínai autó talált....
2026.01.06
2022, 2023 és 2024 után 2025-ben is a Toyota bizonyult a legkedveltebb újautó márkának az....
2026.01.06
Többen megsérültek, amikor árokba csúszott és oldalára dőlt egy menetrend szerinti busz Vácdukán, a....
2026.01.06
A BMW Group a 2026-os Szórakoztató Elektronikai Kiállítás (CES) színpadára az új BMW iX3 modellt....
2026.01.06
Sikeresen lezárta a Rába Járműipari Holding Nyrt. (Rába) többségi, 74,34 százalékos....
2026.01.06
Ne legyen olcsó az élet ára: az európai kisautók térnyerésének támogatása csak akkor lehet sikeres....
2026.01.06
A BYD a magyar piacon 8 évre vagy 250 000 kilométerre meghosszabbítja saját fejlesztésű Blade....
2026.01.06
Az autósoknál az amerikai Seth Quintero, Andrew Short kettős volt a leggyorsabb a Dakar-rali hétfőn....
2026.01.06
A közlekedésben nagy fennakadást okozott hétfő este és keddre virradó éjjel a havazás. Sok helyen....