Lamborghini Lanzador

A rossz piac miatt 2029-re tolja első EV-jének megjelenését a Lamborghini

2025.01.08.

A cég vezérigazgatója szerint a luxus sportuatók szegmense még nem áll készen egy teljesen elektromos modellre.

Az elektromos autók piaca mostanság kevés jó hírrel szolgál. Az eladások visszaesőben, az Európai Unió szabályozásai egyre keményebbek és sok gyártó halogatja az újabb modellek piacra dobását. A legutóbbi ilyen márka a Lamborghini, amely legelső EV-modelljét, a Lanzadort 2028-ra tervezte gyártósorra állítani. Azonban a startot egy évvel eltolták, amit a cég vezérigazgatója azzal indokolt, hogy a piac még nem áll készen.

Stephan Winkelmann azt mondta az SUV-kupé ötvözetű autó kapcsán, hogy az eredeti időzítés nem megfelelő egy teljesen elektromos sportautóra. A Lamborghini riválisa, a Ferrari szintén első EV-jét debütálja, azonban ezt már idén, 2025-ben tervezik, azonban sok mindent erről a modellről sem lehet tudni. Az ellenfelek gyorsasága azonban Winkelmann szerint nem ok az aggodalomra, sőt, szerinte korai is lehet egy luxus EV-sportautó megjelenése.

Nem gondoljuk, hogy 2029 késő lenne egy elektromos autóhoz. Nem gondoljuk azt, hogy a mi szegmensünkben a piac készen fog állni 2025-ben vagy 2026-ban.

Érdekes, hogy amíg a Ferrari EV-jéről alig tudni valamit, a Lanzadorról több kép is megjelent a 2023-as, azonos nevű koncepcióautó bemutatásakor. A motorokról is lehet már tudni: két elektromos hajtást kap majd a modell, egy-egy tengelyt fognak hajtani.

A modellről nagy vonalakban azt árulta még el a Lamborghini, hogy a 2+2-es elrendezésű grand tourerek kialakítását ötvözik a szuperautók teljesítményével, miközben egy átlagos, napi használatú személyautó hatékonyságával lehet majd használni. Ebből a kialakításból származik a Lanzador kinézete is, mivel se nem kupé, se nem SUV, valahol a kettő között helyezkedik el.

A Lamborghini jelenlegi lineupján egyébként szerepel elektromos modell, azonban nem tisztán elektromos, hanem csak plug-in hibrid, a Revuelto, amely az Aventador hibrid utódja. A Revuelto mellett a Urus SUV és a Huracán kupé elérhető még (utóbbit a jövőben a Temerario váltja majd), így a Lanzador a gyártó tervei szerint a negyedik modell lesz, valamivel kisebb, mint a Urus.

Képek forrása: Lamborghini

Forrás: 
Automotive News Europe

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.16
Az ukrán hadsereg folyamatosan fejleszti védelmi- és támadó képességeit, és ezzel összefüggésben....
2025.12.16
A vadonatúj Mazda CX-5 új korszakot nyit a márka életében: az első modell, amely megkapja a Mazda E....
2025.12.16
Egy új brit–kínai kutatás szerint a fedélzeti hangasszisztensek aktív használata jelentősen....
2025.12.16
Visszakerül a Forma-1-es versenynaptárba a Portugál Nagydíj. ..
2025.12.16
A négy kontinensen készülő BMW 3-as sorozat az elmúlt fél évszázad során a BMW Group nemzetközi....
2025.12.16
Erősen indult az első hét a 2026-os autópálya-matricák elővásárlásában: az utazóközönség december 8....
2025.12.16
Újabb téli tanácsokat adott a Magyar Gumiabroncs Szövetség a téli autózással, valamint a járművek....
2025.12.16
Az SAIC Motor Maxus márkájának több teherautóját is forgalmazza hazánkban a Grand Automotive. A....
2025.12.16
A horvát parlament hétfőn elfogadta az új útdíjszedési törvényt, amelynek értelmében 2027. március....
2025.12.16
A Nissan és a Wayve megállapodást köt a következő generációs vezetőasszisztens technológia....