MÁV

Sorra döntötték a rekordokat a vonatok és buszok – mutatjuk a számokat!

2024.02.11.

Tavaly több mint 800 millió utazás történt a MÁV-Volán-csoport járatain; a MÁV-START utasforgalma rekordot döntött - közölte a MÁV Zrt.

A közlemény szerint a MÁV-Volán-csoport járatain 2023-ban 837 millió volt az utazások száma, 118 millióval több, mint 2022-ben. Ez azt mutatja, hogy a vasúti közlekedés népszerűsége - az infrastruktúra és a járműállomány kihívásai ellenére is - lendületesen növekszik Magyarországon - írták, hozzátéve, ebben meghatározó szerepet játszott a vármegye- és országbérletek rendszerének bevezetése.

A MÁV-START belföldi járatain 2023-ban csaknem 178 millió, a nemzetközi vonatokon pedig közel 3,4 millió utazást mért a vasúttársaság, ezzel új rekordot ért el.

A társaság minden eddiginél több járatot állított forgalomba: tavaly már 1,2 millió vonat közlekedett, 130 ezerrel növelve a járatok számát 2019-hez képest, és 50 ezerrel a 2022-es adathoz viszonyítva - tették hozzá.

Közölték azt is, hogy a Volánbusz helyi és helyközi járatait tavaly 585 millió alkalommal választották az utasok, ez 65 millió utazással múlta felül a 2022-es adatokat. Tanítási napokon csaknem 5,5 ezer busz, 42,5 ezer helyközi és 12 600 helyi járat szolgálja ki az utasokat. A minél korszerűbb és még inkább környezetbarát utazás érdekében 2018 óta a társaság 2500 új járművet állított forgalomba.

A HÉV-ek utasforgalmában érezteti még leginkább a hatását az otthoni munkavégzés (home office) elterjedése, de a 2022-es adatokhoz képest tavaly így is 7 millióval több, csaknem 71 millió utazáshoz vették igénybe a zöldfestésű kötöttpályás járatokat - áll a közleményben.

Az összegzés szerint mindez jól mutatja, hogy a magyar utasok körében is egyre nagyobb a nyitottság és az igény arra, hogy az autózás helyett a fenntartható közösségi közlekedést válasszák, hiszen minden fejlesztéssel növelhető az utasszám.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.07
Vendég: Tóth Péter, a Das WeltAuto Centrum értékesítési igazgatója. ..
2026.05.07
Nagy fejlesztésekkel sem jutott dobogóra a Ferrari a miami hétvégén, és ez érezhetően....
2026.05.07
Na, de mi az összefüggés a túlsúly és a modern sofőrök között?   ..
2026.05.07
Az új, tisztán elektromos hajtású Opel Mokka GSE Rally versenygép, az utcai Opel Mokka GSE és a....
2026.05.07
Soneira Rouven Mohr utódja, akit március 1-jén neveztek ki az AUDI AG igazgatótanácsába – írja....
2026.05.07
Autóvezetés esőben, hóban és ködben, ez ma már magától értetődő, ám az autózás kezdeti időszakában....
2026.05.07
A Volvo és a Google együttműködése mérföldkőhöz érkezett: a svéd gyártó modelljeibe integrálják a....
2026.05.07
A következő negyedévben mintegy 900 járatot töröl a kerozin árának emelkedése miatt a Croatia....
2026.05.07
Egy új amerikai tanulmány aggasztó összefüggést tár fel a gyorshajtás és a mobiltelefon-használat....
2026.05.07
Új korszak kezdődik a Lexus történetében: a japán prémiumgyártó leleplezte első tisztán elektromos....