Magyar hírek

Taxirendelet - Kedvezményes hitelt sürget két társaság

2013.08.09.

A Rádió Tele5 Taxi és a Budapest Taxi szerint kedvezményes hitelekkel kellene segíteni azokat a fuvarozókat, akik önerőből nem tudnak megfelelni a szeptembertől életbe lépő budapesti taxirendelet előírásainak.

A két társaság az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írja: ha nem sikerül gyors megoldást találni a problémára, több száz családfenntartó maradhat munka nélkül. Sokan ugyanis nem tudják előteremteni azt a 160-200 ezer forintot, ami az autók átfestéséhez, átmatricázásához szükséges.
    

A Rádió Tele 5 Taxi ügyvezető igazgatója, Horváth Csaba szerint nem csak a pénz hiányzik az átálláshoz. A taxitársaságok és a hozzájuk tartozó alvállalkozó gépkocsi-tulajdonosok egyike sem vette még tudomásul, hogy a számos esetben hangos és zavaró URH-kapcsolatot kiváltva a taxisofőrnek az utas adatait már nem a rádión keresztül, hanem valamilyen informatikai eszközön keresztül kell majd továbbítani - áll a közleményben.
    

A közlés szerint a GPS-alapú kapcsolódás a legtöbb autóban még nem megoldott, holott elméletileg szeptember elejétől kötelező lesz az ilyen jellegű fuvarközvetítés.
   

A két társaság úgy látja, hogy a változások miatt a jelenlegi 10-11 fuvarszervező cég helyett várhatóan csak jóval kevesebb marad meg. Úgy vélik, több cég nem tudja majd teljesíteni az egyébként minőségi változást is eredményező kötelezettségeket.

MTI
 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.06
A BMW Group a 2026-os Szórakoztató Elektronikai Kiállítás (CES) színpadára az új BMW iX3 modellt....
2026.01.06
Sikeresen lezárta a Rába Járműipari Holding Nyrt. (Rába) többségi, 74,34 százalékos....
2026.01.06
Ne legyen olcsó az élet ára: az európai kisautók térnyerésének támogatása csak akkor lehet sikeres....
2026.01.06
A BYD a magyar piacon 8 évre vagy 250 000 kilométerre meghosszabbítja saját fejlesztésű Blade....
2026.01.06
Az autósoknál az amerikai Seth Quintero, Andrew Short kettős volt a leggyorsabb a Dakar-rali hétfőn....
2026.01.06
A közlekedésben nagy fennakadást okozott hétfő este és keddre virradó éjjel a havazás. Sok helyen....
2026.01.06
A svájci blick.ch humoros közlekedési szabályokat keresgélt a nagyvilágban. Ezekből tallózunk.   ..
2026.01.05
Egy éve még csak mutatószámba akadtak 10 millió forint körüli áron induló elektromos kisautók. Mára....
2026.01.05
Az Útinform szerint nincsenek könnyű helyzetben a közlekedők. ..
2026.01.05
A Mecum aukciósház elárverezi az autós történelem leg- vagy egyik legértékesebb autóját, az erősen....