Gyulay Zsolt kedden lemondott elnökségi posztjáról, a testületben így hárman maradtak, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek (MNASZ) az alapszabály szerint ezért rendkívüli közgyűlést kell összehívnia.
Betiltotta az FIA az időmérős trükköt, amivel a Mercedes és a Red Bull a szezon első három hétvégéjén bosszantotta a Ferrarit.
Csak be kellett volna gurulnia a célba a biztos győzelemért a belgának, ehelyett összetörte az autóját, és kiesett. Így Kacuta Takamoto lett a győztes.
A Hyundai belga versenyzője első győzelmét szerezheti meg, a korábban vezető Sami Pajari defekt miatt esett hátra.
Először Oliver Solberg, aztán Elfyn Evans dobta el a Toyotát a csúszós aszfaltos utakon, így meglepetésre egy fiatal csapattársuk vezeti a versenyt egy nap után.
Az április 19-én rendezendő Imola 6 órás lesz a Toyota Racing csapat és az átdolgozott TR010 Hybrid autó első fellépése, és egyben a Toyota 100. WEC-futama is, amin hibrid hajtásláncú autóval indul.
Nagy Roland gokartversenyző személyében magyar tagja is lett az Aston Martin Forma-1-es istálló versenyzőakadémiájának.
Csütörtökön fontos megbeszélést tartanak a Forma–1 résztvevői, hogy megvitassák, hogyan javíthatnák ki a 2026-os szabályok hibáit. Javaslatokból nincs hiány.
Több szempontból is fontos, hogy a gyorsaságimotoros-világbajnokság és a Superbike-vb magyar futamait az idén is megrendezik a balatonfőkajári Balaton Park Circuiten a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökséggel (NRÜ) és a Hungaroring Sport Zrt.-vel együttműködésben - mondta szerdán Schmidt Ádám...
Hat év után először gurulnak Forma–1-es autók a Nürburgring aszfaltjára. A jövő héten a listavezető Mercedes és a címvédő McLaren utazik a klasszikus német pályára, hogy részt vegyen a Pirelli következő gumitesztjén.