közlekedésbiztonság

Az Európai Parlament hozzászól az évtized közlekedésbiztonsági tervéhez

2021.03.06.

Az Európai Parlament dolgozik a következő évtized közlekedésbiztonsági jövőképének meghatározásán.

Várhatóan márciusban tesz közzé jelentést az Európai Parlament a következő évtizedre érvényes EU-s közúti közlekedésbiztonsági stratégiájával kapcsolatban. Az Európai Közlekedésbiztonsági Tanács (ETSC) hangsúlyosan támogatja az EU-s és globális célkitűzéseket a közúti halálozások és sérülések további felezésére vonatkozóan 2030-ig. Emellett szeretnék az EU intézményi kapacitásának növelését az olyan közúti biztonsági kérdések kezelésére, mint a sérülékeny úthasználók (gyalogosok, kerékpárosok, stb.) közlekedésbiztonságának javítása, valamint az autonóm járművek szabályozásának menedzselése.

Itt vitatják meg a közlekedésbiztonsági kérdéseket (kép: etsc.eu)

Az Európai Parlament jelentése az Európai Bizottság még 2019 júniusában közzétett tízéves közlekedésbiztonsági tervéhez kapcsolódik, valamint a 2020. decemberében kihirdetett fenntartható és intelligens mobilitás stratégiát. A parlament jelentéssel kapcsolatos munkáját Elena Kountoura, az EP„Baloldal” csoportjának görög képviselője és korábbi turisztikai miniszter vezeti .

Az ETSC számos területen fog tanácsokat adni az EP-képviselőknek, különös tekintettel azokra az intézkedésekre, amelyek a leghatékonyabban segítik elő a sérülések és halálesetek számának csökkentését.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

nyitókép: etsc.eu

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.28
A német autóklub, az ADAC összesítette az általa tavaly tesztelt autók eredményeit, és....
2026.01.28
Voltak hiányosságok az ötletben, de a kort remekül bemutatja. ..
2026.01.28
Az esős időjárás miatt csak két csapat, a Ferrari és a Red Bull gurult pályára kedden Barcelonában....
2026.01.28
Kereken 100.000 forint összegű bírságra számíthat az a sofőr, aki 60 helyett 111 kilométer/órával....
2026.01.27
A Tokiói Autószalonon mindent szabad, és semmin nem lepődik meg az ember. Egy különös tétel mellett....
2026.01.27
Vagy megcsinálod vagy meghalsz – így fogott hozzá sokadik vállalkozási próbálkozása után első....
2026.01.27
Tavaly az új autók eladása 1,8 százalékkal nőtt az Európai Unióban, 10,822 millióra emelkedett a....
2026.01.27
Noha szokatlannak tűnhet, hogy kettő, szinte azonos tudású autóval is jelen lesz egyazon....
2026.01.27
Súlyos baleset történt, egy embert feszítővágó segítségével szabadítottak ki a roncsból. ..
2026.01.27
Nem válik be a zseniálisnak tűnő ötlet.   ..