podcast

Mi hajtja felfelé a kötelező biztosítások díjait?

2022.12.07.

Biztosan nem kerülheti el a kötelező biztosítások piacát sem az áremelkedés. Milyen tényezők hajtják felfelé tarifákat, és milyen emelésre lehet készülni a következő évtől? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre keressük a választ az Autószektor podcastjában, a holnap este 20 órakor kezdődő HangZónában. 

A csütörtök este 20 órakor kezdődő HangZóna vendége ezúttal Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) kommunikációs vezetője.

- Milyen tényezők befolyásolják a gépjárművek kötelező felelősségbiztosításának áremelkedését?

- Mekkora jelentősége van még az év végi kgfb-fordulónak?

- Az  ügyfelek a napokban dönthették el, hogy váltanak-e. Milyen árakkal találkoztak a piacon, mennyire volt jelentős az átkötések száma?

- A kgfb-díjak emelkedése miatt vajon veszíthetnek-e népszerűségükből az olyan biztosítási "extrák", mint pl. a casco vagy a szélvédő-, vagy fényszórókárokra kötött biztosítások?

Egyebek mellett ezekre a kérdésekre is keressük a választ az Autószektor podcastjában, a csütörtök este 20 órakor kezdődő HangZónában.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.15
Kétféle hajtáslánccal próbáltuk a Citroen kínálatának tetejére érkező C5 Aircrosst, ami a teszthét....
2026.05.15
„Úgy közlekedj, mintha a számodra legfontosabbak lennének körülötted!" Az Autós Nagykoalíció....
2026.05.15
 A Porsche egyszerűsíti a vezetőséget: az autó-informatika integrálódik a kutatás-fejlesztésbe –....
2026.05.15
 A Sant’Agata Bolognese-ben székelő vállalat stabilitást demonstrál egy összetett nemzetközi....
2026.05.15
Vannak autók, amelyek jóval többek egyszerű közlekedési eszköznél. A Toyota Hilux pontosan ilyen:....
2026.05.15
Ebben a történetben ugyan nem egy titokzatos gyilkosság után zajlik a nyomozás, a rejtély szálait....
2026.05.15
Az elektromos autók térnyerésével egyre több autósban merül fel a kérdés: vajon az EV-khez (....
2026.05.15
Az Európai Unió új irányelve alapjaiban változtatja meg a B kategóriás jogosítványokra vonatkozó....
2026.05.15
A motorkerékpárok, pótkocsik és a takart első rendszámok évekig kívül estek az ANPR-rendszerek....
2026.05.15
Kalocsai Péter Csilingelt, amerre járt. A szombathelyi villamos története (1897–1974) című....