járműsport

Superbike-vb - Razgatlioglu tökéletes hétvégét zárt a Balaton Parkban

2025.07.27.

A címvédő és kétszeres világbajnok török Toprak Razgatlioglu az első két futamon aratott diadala után a vasárnapi harmadik versenyt is megnyerte a gyorsaságimotoros Superbike-világbajnokság Superbike kategóriájában a balatonfőkajári Balaton Park versenypályán.

A BMW 28 éves motorosa mögött összetettbeli legnagyobb riválisa, az olasz Nicoló Bulega (Ducati) zárt másodikként, míg a brit Sam Lowes (Ducati) harmadikként.

A török vb-címvédő így a vb-pontversenyben már 26 pontos különbséggel vezet Bulega előtt, az idényből pedig négy forduló van hátra.

Balatonfőkajár, 2025. július 27. A győztes Toprak Razgatlioglu, a ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team török versenyzője (elöl, k) a gyorsaságimotoros Superbike-világbajnokság magyarországi Superpole versenye után a balatonfőkajári Balaton Park Circuit versenypályán 2025. július 27-én. MTI/Vasvári Tamás

Razgatlioglu a pole pozícióból startolva megnyerte a szombat délutáni első futamot, majd a vasárnap délelőtt rendezett Superpole-viadalon - amely a géposztály történetének 1000. vb-versenye volt - szintén magabiztosan győzött.

Ennek megfelelően a vasárnap délutáni futamon is az élről startolhatott, s bár a rajt után veszített egy pozíciót, azonnal visszatámadott, az első adandó alkalommal előzött és visszaállt az élre. Innentől kezdve folyamatosan tudta növelni az előnyét az üldözőivel szemben, s Bulega hiába produkált óriási felzárkózást - a 10. pozícióból kezdett és néhány kör után már második volt -, csak akkor lett volna esélye utolérni Razgatlioglut, ha a török motoros hibázik. A címvédő ugyanakkor ezt a "szívességet" nem tette meg riválisának, sorra futotta meg a leggyorsabb köröket, s végül több mint 10 másodperces előnnyel nyert.

Razgatlioglu így tökéletes hétvégét zárt, a pole pozíció megszerzése mellett mindhárom futamon diadalmaskodott, és újabb lépést tett harmadik vb-címe felé.



 

Balatonfőkajár, 2025. július 27. A második helyezett Sam Lowes, az ELF Marc VDS Racing Team brit versenyzője a gyorsaságimotoros Superbike-világbajnokság magyarországi Superpole versenye után a balatonfőkajári Balaton Park Circuit versenypályán 2025. július 27-én. MTI/Vasvári Tamás

"Fontos volt számomra, hogy a délelőtti versenyt megnyerjem, mert az volt a bajnokság történetének 1000. futama, persze most már az 1001. is megvolt és azon is sikerült győznöm. Fekszik ez a pálya a motorozási stílusomnak a lassú kanyarokkal és sikánokkal, és szerintem ez volt az elsődleges oka annak, hogy ilyen jól sikerült ez a hétvége, illetve, hogy az utolsó futamon több mint 10 másodperces különbséggel sikerült győznöm" - nyilatkozta Razgatlioglu.

A vasárnap délutáni versenyen 19 motoros állt rajthoz, a szombati tömeges bukás következtében ugyanis az orvosi stáb négy versenyzőt nem ítélt alkalmasnak az indulásra a hátralévő viadalokon.

Kora délután rendezték meg a Yamaha által támogatott női világbajnokság balatoni második futamát, amelyet az összetettben második helyen álló spanyol Beatriz Neila nyert meg a brit Chloe Jones, valamint a pontversenyben éllovas honfitársa, María Herrera előtt.

A Superbike-osok utolsó futamát követően került sor a Supersport kategória hétvégi második viadalára, amelyen a pontversenyben is vezető olasz Stefano Manzi (Yamaha) diadalmaskodott, akárcsak a szombati első futamon. A programot a Yamaha utánpótlás-szériájának, az R3 Blu Cru világkupának a hétvégi második versenye zárta, ezen az olasz Alessandro di Persio győzött, a magyar induló, a 15 éves Barta Kristóf pedig a 18. helyről rajtolva 19. lett.

Végeredmény, Superbike-vb, Superbike, 2. futam (21 kör, 85,575 km, a dobogósok):

1. Toprak Razgatiloglu (török, BMW) 34:57.486 perc

2. Nicolo Bulega (olasz, Ducati) 10.317 másodperc hátrány

3. Sam Lowes (brit, Ducati) 13.154 mp h.

MTI

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.24
Mostantól nyolc év gyári garancia vonatkozik valamennyi Magyarországon eladott Opel....
2026.01.24
A második világháború után teljesen átalakult a hazai rendszámok rendszere. A korábbi terület alapú....
2026.01.24
Fontos jubileumhoz érkezett Budapest villamosflottájának megújulása: forgalomba állt a 100.....
2026.01.24
Érkezik minden szabálysértő rémálma: a jármű belsejét szkennelő technológia. ..
2026.01.24
Az Egyesült Államokban szombaton elérte a tízezret a törölt légijáratok száma az ország jó része....
2026.01.24
Jól megy sokaknak Magyarországon, számos nagyon drága luxus- és sportautó talált gazdára. Nézzük,....
2026.01.24
A barcelonai kikötőben horgonyzó óceánjáró fedélzetén mutatta be idei versenyautóját a Forma-1-es....
2026.01.24
A Citroën minden személygépkocsi modelljét 8 évig, vagy 200 000 km-ig érvényes gyártói....
2026.01.24
A Leapmotor elégedetten nyugtázta, hogy a 349.775 látogatót vonzó Brüsszeli Autószalonon sokan....
2026.01.24
A Toyota svéd pilótája pénteken ismét higgadt és kiváló teljesítményt nyújtott, több mint egy....