Külföldi hírek

Zöld jelzés a kínai vonatoknak Argentínában

2013.08.21.

Az argentin kormány szentesített egy kínai vonatok megvásárlásáról szóló 2,26 milliárd jüanos (368,5 millió dollár, mintegy 82,5 milliárd forint) szerződést, amelynek alapján a legnagyobb kínai vonatgyártó vállalat, a CSR Sifang szerelvényeket fog szállítani a latin-amerikai országba.

A szerdai kínai híradások szerint a csomagban vasúti berendezések szállítása, továbbá technikai szolgáltatás és képzés is szerepel. A szóban forgó vonal a fővárost, Buenos Airest köti össze a déli országrész nagyvárosi régiójával.
    

Az argentin kormány szerint a vonatok a legújabb technológiát képviselik, kényelmesek és biztonságosak. A szükséges hitelt a közlekedési szaktárca nyújtja.
   

Argentína a 2012. februári 51 halálos áldozatot követelő Buenos Aires-i vasúti katasztrófát követően döntött InterCity-közlekedésének felújításáról, egyúttal a folyamatban lévő vasúti szerződéseket is felülvizsgáltatta. A CSR így jutott első, tavaly év végén megkötött 540 millió dolláros argentínai üzletéhez a versenytársakénál sokkal alacsonyabb árajánlattal.
    

A városi közlekedést szolgáló elektronikus motorvonatokra a CSR ajánlata 1,27 millió dollár volt vasúti kocsinként, míg például másik kínai nagyvállalat, a pekingi központú CNR Corporation és a francia Alstom 2 millió dollár feletti összeget jelölt meg.
    

A csingtaói CSR-t üzletileg és etikailag kifogásolt lépése miatt több bírálat is érte akkor, mi több, a céget az iparági kamara arra szólította fel, hogy "önként" szálljon ki az argentin piacról.
    

A vállalat azonban ennek nem tett eleget, sőt a legutóbb 1,05 millió dolláros kocsinkénti ajánlattal megnyerte az argentin tendert, hazai versenytársát végleg kiütve a piacról.
 

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.11
Tavaly hat százalékkal több autót loptak el Svájcban. A tolvajok gyakran Franciaországból érkeznek....
2026.05.11
A Geely Auto prémium márkája, a Lynk & Co már patinás múltra tekinthet vissza a túraautó....
2026.05.11
Szokatlan, a valós közúti helyzetekhez közelebb álló törésteszttel hívta fel magára a figyelmet a....
2026.05.11
Az Opel és az ADAC új fejezetet nyit az elektromos rali-versenyzésben az ADAC Opel GSE Rally Cup....
2026.05.11
Az európai autózás ára brutális: évente mintegy 650 milliárd eurót visz el a háztartásoktól —....
2026.05.11
Pénz helyett bilincs jutott - írja Facebook-oldalán a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőrség. ..
2026.05.11
A Toyota bemutatta a bZ4X Touring modellt, amely a márka tisztán elektromos SUV-kínálatának új....
2026.05.11
Török autógyártóval és ausztrál energetikai vállalattal kötött új együttműködési megállapodásokat a....
2026.05.11
A Közlekedési Kultúra Napja alkalmából az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság mintegy 100....
2026.05.11
Thierry Neuville megszerezte a saját és a Hyundai csapat első győzelmét 2026-ban. ..