Duplázódó árbevételt és akvizíciókat tervez a következő öt évben az AutoWallis

2019.02.08.
A társaság tagvállalatainak összesített árbevétele az előzetes adatok alapján 5,9 százalékkal, 70 milliárd forintra emelkedett 2018-ban, amivel a hetedik legnagyobb árbevételű cég a hazai parketten. Az AutoWallis tőzsdei megjelenésének fő célja, hogy növekedési tervei finanszírozásához a nyilvános tőkepiaci forrásokat is fel tudja használni. A vállalat azt tervezi, hogy a következő öt évben megkétszerezi árbevételét, és már jövőre, a 2019-es eredménye alapján vonzó mértékű osztalékot fizet törzsrészvényei után. Mintegy féléves előkészítő munkát követően csütörtöktől lehet kereskedni az AutoWallis Nyrt. új részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), így a tőzsdére bevezetett 12,5 forint névértékű részvények száma 270,26 millió darabra emelkedett. Erre a lépésre azután kerülhetett sor, hogy a társaság fő tulajdonosa, a Wallis Asset Management Zrt. apportálta négy gépjárműkereskedelmi és szolgáltatói tevékenységet ellátó cégét. A tagvállalatok Magyarországon és a közép- valamint délkelet-európai régió tíz országában gépjármű- és alkatrész kis- és nagykereskedelemmel, szerviz szolgáltatásokkal, rövid- és hosszú távú gépjármű-kölcsönzéssel foglalkoznak. A csoport által képviselt márkák közé tartoznak a BMW személyautók és motorkerékpárok, a MINI, az Isuzu, a Jaguar, a Land Rover, a Maserati, a Ssangyong és a Sixt rent-a-car.Veres Tibor, az AutoWallis fő tulajdonosa, a Wallis Csoport elnöke elmondta: az AutoWallis tőzsdei megjelenésének fő célja, hogy a tervezett dinamikus növekedéshez kihasználhassák a nyilvános tőkepiac nyújtotta finanszírozási és tőkebevonási lehetőségeket. Terveik között szerepel, hogy az AutoWallis a piaci átlag feletti növekedést mutasson fel, és emellett osztaléksztorit is nyújtson a részvényeseknek. A Wallis Csoport elnöke kifejtette: hosszú távon meg kívánják tartani többségi részesedésüket, ugyanakkor azt szeretnék, hogy jelentős mértékű, de kisebbségi közkézhányad alakuljon ki az AutoWallis részvényeinek piacán. Az AutoWallis a tőzsdei bevezetéssel egyidőben ismertette tavalyi gazdálkodásának előzetes, nem auditált számait és a következő időszakra vonatkozó terveit. Ennek alapján az AutoWallis négy leányvállalatának árbevétele 5,9 százalékkal, 70,2 milliárd forintra növekedett (magyar számviteli törvény alapján, összesített, nem konszolidált, előzetes adat), amivel a BÉT hetedik legnagyobb árbevételű vállalata. A csoport a következő öt évben árbevételének duplázódását tervezi, így az idei évben is a pozitív trend fennmaradását várja. Székely Gábor, az AutoWallis befektetési igazgatója a tavalyi évet értékelve elmondta, hogy a növekedés elsősorban a hazai kereslet bővülésének és a balkáni piacoknak volt köszönhető: a csoport árbevételének 50 százaléka származott külföldről, elsősorban a 2016-ban megszerzett új balkáni régióból. A vállalatok erősödését tavaly is főként a magyar gazdaság bővülése, a turizmus dinamikus fejlődése, az átlagkeresetek növekedése, a fogyasztás felpörgése és a hitelfelvételi kedv fokozódása támogatta. A kedvező környezetben a vállalatok saját stratégiájuk megvalósításával is jól haladtak, az organikus növekedés mellett a piaci akvizíciók is segítették a fejlődést. Az értékesítés bővülését támogatják a tavaly végrehajtott piacfejlesztések, melyek közül kiemelkedik a csoport legnagyobb árbevételű tagjának, a Wallis Automotive Europe-nak (WAE) a cseh- és szlovák piacra lépése a Ssangyong dél-koreai autómárkával. Más esetleges piacfejlesztést nem számolva, csak ez a két új piac 2-3 éven belül 5-10 százalékkal növelheti a WAE 2018-ben elért 35 milliárd forintos árbevételét, melyet a további organikus növekedés és az esetleges újabb országok és márkák megszerzése tovább bővíthet. A csoport második legnagyobb árbevételű egysége a Wallis Motor Pest és Duna, melyek Magyarország legnagyobb és legrégebben működő BMW autó, motorkerékpár, MINI és Maserati kereskedései: a két vállalat az előzetes számok alapján várhatóan 19 százalékkal, 32 milliárd forintra növelte tavaly az együttes árbevételét. A Wallis Autókölcsönző, amely a Sixt Rent-a-car nemzetközi hálózatának magyarországi tagjaként kínál autóbérlési szolgáltatásokat, 2018-ban az előzetes számok alapján várhatóan 23 százalékkal 2,7 milliárd forintra növelte árbevételét. A Sixt továbbra is vezető szerepet tölt be a reptéri autókölcsönzők piacán, így a hazánkba látogató turisták számának általános emelkedése mellett kiemelten jó hatással van a vállalat teljesítményére a Liszt Ferenc Repülőtér bővülő utasforgalma által generált növekvő kereslet is. Székely Gábor befektetési igazgató az AutoWallis terveivel kapcsolatban kiemelte: a társaság vezetése várhatóan májusra kidolgozza ötéves stratégiáját, melyben azzal számolnak, hogy a csoport ebben az időszakban megduplázza árbevételét. A vállalat jelenleg is keresi azokat a befektetési lehetőségeket Magyarországon, Kelet-Európában és a balkáni régióban, melyek hozzájárulnak a kitűzött célok teljesüléséhez. A stratégia megvalósítása során az AutoWallis újabb márkák és piacok megszerzése, valamint új üzletágak indítása révén bővülhet. A középtávú tervek között szerepel további autóértékesítési pontok nyitása, valamint a már meglévő márkakereskedő- és szervizhálózat fejlesztése Magyarországon és a régióban. A csoport vizsgálja az iparág átalakulásával járó olyan lehetőségeket is, mint az elektromos autózás fejlődése, az önvezető autók megjelenése és a közösségi autózás erősödése. Ezek mellett az új értékesítési csatornák megjelenése is új befektetési lehetőségeket teremthet az AutoWallis számára. Ezen célok megvalósítása akvizíciók, új vállalatok alapítása, és a meglévők tevékenységének bővítése útján történhet. A társaság kiemelt tőkepiaci célja, hogy részvényeik mihamarabb bekerüljenek a tőzsde Prémium kategóriájába, továbbá a BUX, valamint a CECE indexekbe. Az AutoWallis Igazgatósága a tavalyi év eredménye után olyan mértékű osztalék fizetését javasolja majd az osztalékelsőbbségi részvényesek számára, hogy azok osztalékra való jogosultsága kimerüljön, így 2020-ban, az idei év eredménye alapján már a törzsrészvényeseknek is lehessen osztalékot fizetni. A menedzsment terve, hogy annak mértéke akkora legyen, amely kellően vonzó hozamot biztosít az éppen aktuális kamat- és hozamkörnyezetben is.  
Címkék: 

Múltidéző – Már nem úgy, de ugyanazért világítunk mint 100 éve

2019.02.08.
commons.wikimedia.org Miért kellett világítani? Ahogy az 1900-as évektől megjelentek a négykerekű gépek az utakon, szépen lassan a gépjárművek vették át az uralmat a lovaskocsik felett, és természetesen, ha már megvolt erre a lehetőség, a sofőrök nem csak a vezetés szempontjából ideális nappali fényviszonyok mellett, hanem akár éjszaka is szerették volna élvezni a nagyobb sebességgel, és jobb komforttal rendelkező autómobil használatát.  A lovaskocsik idejében még nem volt fontos a „látni” elv, hiszen a szolid tempóhoz bőven elegendő volt egy lámpás, ami valamennyire láthatóvá tette a fogatot. A századforduló után viszont egyre nagyobb számban jelentek meg a belsőégésű motorral hajtott járművek az utakon, így muszáj volt a nagyobb tömegben közlekedő utómobilok koordinálását elvárható keretek között szabályozni. Emellett pedig a szürkületi, vagy esti közlekedésben gondolni kellett a balesetek elkerülésére is, amellett, hogy a vezetők is szerettek volna minél többet látni az utakon. Tehát nagy volt az igény a korábbi lámpások minél gyorsabb, és hatékonyabb továbbfejlesztésére. pixabay.com Az üvegburába zárt világosság Az 1900-as évek elején, az automobil korának hajnalán, a szárnyait bontogató négykerekűek még egyáltalán nem rendelkeztek olyan sebességgel, ami indokolta volna a világítóberendezések erősítését. Ezekben az időkben elegendő volt a kezdetleges gázlámpák használata, amikkel pont annyi fény született, amivel a sofőr látott valamennyit a lassan mozgó járműve előtti térből. Igen ám, de ahogy az autózás minden évvel innovációk garmadájával vált egyre inkább népszerűbbé, és egyre inkább használható alternatívát nyújtott a lovas kocsikkal szemben, hirtelen sokkal többen választották ezt a közlekedési formát, hiszen amellett, hogy kényelmesebb, és gyorsabb is lett, a vezetők, és utasaik egyre nagyobb kényelemben tudtak megtenni akár nagyobb távolságokat is. Ez a helyzet viszont magával hozta, hogy szüntelen növekedett a belsőégésű járművek száma, amik kedvezőtlen látási viszonyok között is közlekedtek, így már égető kérdéssé vált egy korszerűbb világítóberendezés használata. Az áttörést az izzó elterjedése hozta meg, aminek köszönhetően drasztikusan nőtt a bevilágított útfelület hossza, és természetesen így biztonságosabbá is vált a közlekedés. Na de mégis mi kellett az elterjedésükhöz, ami forradalmasította, és napjainkig használatban maradóvá tette a technológiát? Természetesen az egyszerűség, hiszen az üvegburába zárt izzószál nem volt kitéve az időjárási körülményeknek, így sokkal tartósabb maradt. Kiegyensúlyozott működését pedig a jármű saját elektromos rendszere garantálta. Az üvegbúrába zárt izzószál magával hozott tehát egy másik fontos elektronikai rendszert is, amit szinte a mai napig változatlan formában használunk. Ez nem más, mint a generátor, és az akkumulátor. Ez a hármas garantálja a megbízható, és hosszútávú működést.   pixabay.com Megreformálni a közlekedést A világháborúk közötti időszakban ugrásszerűen megnőtt a járműforgalom az utakon. Így olyan problémákat is meg kellett oldani, mint a közlekedés összehangolása, és például az irányváltási jelzés megváltoztatása. Erre a kezdeti karos megoldás után a mai napig használt módszer vált be a legjobban. A járművek minden szélén fényjelző berendezés gondoskodott arról, hogy az irányváltási szándék minden szögből, és fényviszony mellett is láthatóvá váljon.  Ehhez persze egyesíteni kellett a design-t, és a használhatóságot, ami az évek során mind tökéletesedett. A nagy forgalom, és az egyre nehezebben szabályozható előírások miatt egy központi szabályrendszer létrehozása vált indokolttá. Ennek eredménye a hatvanas évekre elfogadott ENSZ rendelet, ami többek között a tompított fényre vonatkozó követelményeket is szabályozta. Az ENSZ-EGB (Egyesült Nemzetek Szervezete Európai Gazdasági Bizottsága) által megalkotott ECE szabályozásai és az azokon alapuló nemzeti előírások tartalmazzák a gépjárművek világító és fényjelző berendezéseit érintő kötelező előírásokat. Ennek köszönhetően a forgalomba kerülő járművek világító, és fényjelző berendezéseiknek minden esetben meg kell felelniük az aktuális szabályozásnak, és ennek tanúsítására a lámpatesten megjelenhet az ismert „E” jelzés is. images.pexels.com Az állandó változás fénye Fénysebességgel haladtak a fejlesztések az autóiparban, és ennek megfelelően a fényszórókat is folyamatosan alakították az aktuális trendeknek megfelelően. Így alakult ki az 1910-es évektől a kétfonalas lámpájú fényszóró, amiben elhatárolható a tompított, és távolsági fényforrás, így már kevésbé válik zavaróvá az autózás az esti órákban, hiszen a sofőrök tudják módosítani a fényszóró vetítési szögét, és nagyságát a szembejövő forgalom hatásra. A hatvanas évekre megjelentek az aszimmetrikus tompított fényű fényszórók, ezek az út jobb oldalát hosszabban világították be, így növelve meg az előrelátás távolágát. A hetvenes évekre az izzók piacán átveszi a vezető szerepet a halogén fényforrás, ahol az izzószálat külön kis üvegbúrában lezárják, majd ezt kis mennyiségű semleges gázzal, és halogén elemmel töltik meg, ami így nagyban növeli az élettartamát, és természetesen az izzó fényhasznosítására is jótékony hatással van. A kilencvenes évek végétől már a xenon izzók voltak a legelőremutatóbb megoldásai a folyamatos törekvésnek az éjszakai vezetés egyre biztonságosabbá tételére. A magas színhőmérsékletű izzók nagyságrendekkel javították a látási viszonyokat az éjszakai, esti közlekedések során mivel fényük a szem számára sokkal nyugtatóbb, így használatukkal hosszabb távok vezetése sem vált a szem számára túlzottan fárasztóvá. Aki pedig vezetett már xenon fényszórós autót, meglepve tapasztalja, hogy az eltérő színhőmérsékletnek köszönhetően a közlekedési táblák, és felfestések is jobban láthatóak. A jelen pedig a LED világítás forradalmát hozta meg. Manapság már nem ritka az adaptív ledekkel felszerelt autó sem, aminek fényszórója automatikusan alkalmazkodik a különféle forgalmi helyzetekhez, és ennek megfelelően állítja be a fény vetítési képét, és szögét. Mindezt pillanatok alatt, és tűéles pontossággal. cdn.pixabay.com Ha már megvan, miért nem használjuk? Felmerülhet a kérdés az olvasóban, hogy milyen nagyszerű a hosszú évtizedek mérnöki zsenialitása, ami a manapság használt autókban testet töltött. Mégis mennyi autóst látunk, aki fogalmatlanul lámpa nélkül közlekedik nem csak városban, hanem akár városon kívül is, urambocsá’ korlátozott látási körülmények között. Ennek hátterében talán az állhat, hogy az emberi rutin minden automatizált folyamatnál fontosabb lehet. Ezért lenne nélkülözhetetlen, hogy a százéves jubileumát ünneplő közlekedésbiztonsági mérföldkőnek megadjuk a kellő tiszteletet. Mondjuk azzal, ha napi gyakorlattá válik, hogy indulás után megbizonyosodunk arról, vajon világítunk e? Nem csak azért, hogy mi lássunk, hanem, hogy ez által elkerülhessünk egy balesetveszélyes közlekedési szituációt. Hiszen csak egy kicsit nagyobb odafigyelés kell ahhoz, hogy az alapvető közlekedésbiztonsági fejlesztéseket, (jelen esetben a világító, és jelző berendezések) tényleg büszkén, felelősségteljesen, és hatékonyan tudjuk használni.  

A SEAT rekord szinten kezdi a 2019-es évet

2019.02.08.
Az új CUPRA* márka pozitívan járult hozzá a januári eredményhez, hiszen szállításai háromszorosára nőttek 2017 azonos hónapjához képest, és elérték az 1800 eladott egységet.  A SEAT értékesítésért és marketingért felelős alelnöke, valamint a CUPRA vezérigazgatója, Wayne Griffiths hangsúlyozta, hogy „a januári értékesítés drasztikus növekedése optimistává tesz minket a SEAT 2019-es fejlődésével kapcsolatban. Bízunk benne, hogy a márka négy pillére (Ibiza, Arona, Leon és Ateca), valamint az új Tarraco érkezése, lehetővé teszi számunkra, hogy 2019-ben további lendületet adjunk értékesítésünknek. A CUPRA hozzájárulása, pontosabban a CUPRA Ateca megjelenése, szintén fontos növekedési tényező lesz ebben az évben ”. Januárban a SEAT működésének legfontosabb országai fenntartották a 2018-as pozitív tendenciát. Spanyolország 8 400 jármű kiszállítással (+ 4,3%) vezeti a listát, mellyel a SEAT egyben az ország legnépszerűbb márkája. A SEAT eladásai Németországban (7 800 autó, 20,3%) és az Egyesült Királyságban (5 500; + 29,0%), valamint a márka egyéb fontos piacain, mint Ausztria (2 300; + 22,0%), Olaszország (1800; + 12,9%), Hollandia (1 600; + 72,2%), Lengyelország (900; + 12,6%) és Portugália (800; + 25,7%). két számjegyű növekedést értek el. A SEAT erőteljesen növekszik a két fő, Európán kívüli partnerországban is. A gyár januárban 3 100 járművet szállított ki Algériában, ami 40,9% -kal több, mint 2018-ban, míg Mexikóban a SEAT 2 300 autót értékesített, ami 23,4% -kal több, mint az előző hónapban. * megjegyzés: ez az eredmény a SEAT teljes értékesítési adataiba van integrálva            
Címkék: 

Emelkedett az üzemanyagok ára

2019.02.08.
Az emeléssel a benzin ára 345 forint, a gázolajé 383 forint lett. Az üzemanyagok ára legutóbb múlt pénteken változott, akkor bruttó 3-3-forinttal csökkent. Az autósok 50 forintos különbséget is tapasztalhatnak a töltőállomások árai között. A benzin ára 2012. április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint. MTI
Címkék: 

Először 30 ezer felett a Porsche dolgozói létszáma

2019.02.08.
Az elmúlt év végén 32.325 ember mondhatta el magáról, hogy a Porsche alkalmazottja. A Volkswagen konszernhez tartozó Porsche története során először lépte át a harminc ezres létszámot. 2010-ben még alig több mint 13 ember dolgozott a luxus sportkocsikat gyártó cégnél, azóta a létszám meredeken megy felfelé. 2017 végén még a létszám 30 ezer alatt volt, azóta viszont Taycan és a Taycan Cross Turismo-nak köszönhetően újabb 1500 embert vettek fel. Az idén folytatódik a létszámbővülés a Porsche sikereinek köszönhetően – írja a német autós szaklap.    
Címkék: 

Új buszlimuzint és szabadidőjárművet fejleszt a Toyota az indiai piacra

2019.02.08.
Hibrid hajtáslánccal és könnyebb, biztonságosabb önhordó vázszerkezettel érkezik 2021 körül az indiai újautó-piacra a Toyota új kompakt szabadidőjárműve és buszlimuzinja. A közös, új generációs padlólemezre épülő modell azt a frissen bemutatott Toyota InnovaCrystat váltja majd, amely a crossoverek stílusát és emelt üléspozícióját a buszlimuzinok felülmúlhatatlan praktikumával társítja. A jelenlegi InnovaCrysta a Toyota Hilux elpusztíthatatlan létravázas szerkezetére épül, a robusztus alapok mellett rendkívül igényes (elöl kettős keresztlengőkaros, hátul négylengőkaros) futómű biztosít megfelelő utazási komfortot és pontos vezethetőséget. A Délkelet-Ázsiában gyártott és forgalmazott autó 2.7 literes benzinmotorja vagy 2.4, illetve 2.8 literes dízelmotorjai hatfokozatú automata sebességváltó közbeiktatásával hajtják a hátsó vagy mindkét tengelyt. A környezetvédelmi és utasbiztonsági szempontból egyaránt előremutatóbb új modellpárost a Suzukival kötött együttműködési megállapodás keretében fogják fejleszteni és gyártani. Iparági hírek szerint bizonyosnak látszik, hogy költségmegfontolásokból bontják ketté az InnovaCrysta dupla személyiségét: a buszlimuzin olcsóbb, míg a szabadidőjármű drágább, de igényesebb is lesz. Üzemben tartási költségei ugyanakkor jelentősen javulnak majd, köszönhetően a közelebbről nem részletezett öntöltő hibrid hajtásláncnak, amelyet először fog alkalmazni ebben a szegmensben a Toyota. A Toyota Motor Company indiai leányvállalata, a Toyota Kirloskar Motor hivatalosan még nem erősítette meg az India Times belső információkra hivatkozó értesülését, ugyanakkor a cég egyik, neve elhallgatását kérő, vezető beosztású dolgozója szerint:„a szabadidőjármű és a buszlimuzin tervei egyaránt az asztalon vannak. Közülük a kompakt egyterű modell az engedélyezés legvégső fázisában jár, már csak néhány fontos lépés van hátra, hogy biztos legyen a megvalósulása.” Indiában 2018 során 3,4 millió személygépkocsit adtak el. A lakosság számának és vásárlóerejének gyors ütemű növekedése a szakértők szerint hamarosan a világ harmadik legnagyobb újautó-piacává teheti Indiát: az ázsiai ország, amely egy évvel ezelőtt körözte le Németországot, akár már 2020-ban megelőzheti Japánt. A Toyota tavaly 4,3-ról 4,5 százalékra növelte részesedését ezen a hatalmas, gyors ütemben fejlődő piacon, s az új generációs modellek várhatóan tovább erősítik a márka indiai pozícióját.

Vadriasztó eszközöket kaptak a rendőröktől az autósok

2019.02.08.
Az úttesten átszaladó vadak az év minden hónapjában problémát jelentenek a közlekedésben résztvevőknek. Tolna megye közútjai közül az egyik legveszélyesebb útszakasz a 6-os számú főút Sötétvölgy és Kakasd közötti része. Erre a területre a Tolna Megyei Baleset-megelőzési Bizottság 2018 őszén már táblát helyezett ki azzal a céllal, hogy felhívja a vadveszélyre a járművezetők figyelmét. Fotó: police.hu A Bonyhádi Rendőrkapitányság munkatársai január 30-án a 6-os számú főút Sötétvölgy és Kakasd közötti szakaszán tartottak ellenőrzést, melynek célja a vadelütéses balesetek megelőzése volt. A rendőrök felhívták a járművezetők figyelmét a vadveszélyre, továbbá az ellenőrzések végén minden sofőrnek egy-egy vadriasztó eszközt is átadtak. A nap folyamán a bonyhádi rendőrök több tucat vadriasztót osztottak ki a közlekedőknek .     
Címkék: 

„Kamatnullázó”akció a Hondánál!

2019.02.07.
Ennek keretébenúj Honda személygépkocsi vásárlásakor, lehetőség van kedvezményes hitel felvételére. Az akcióban az alábbi modellek érintettek: aJazz, a HR-V, a Civic4 és 5 ajtós,  valamint a CR-V benzines és hibrid változata. A rendkívül kedvező, akár kamatmentes, forint alapú, fix kamatozású finanszírozás mellett lehetőség van még csökkentett díjú integrált CASCO-biztosítás megkötésére is a CIG Pannónia Biztosító támogatásával. A modellek, kiemelten a CR-V Hybrid AWD és FWD változata, természetesen a megtekinthetőka Honda márkakereskedéseiben a március 4-én kezdődő Honda Nyílt hét keretében is, ahol a vásárlók további tájékoztatást kapnak az akcióról.

Városbálon jótékonykodik Kiss Norbi Hatvanban

2019.02.07.
- Mindig nagyon szívesen megyek Hatvanba, kicsit második otthonomnak is érzem ezt a fantasztikus várost, ráadásul állatvédő alapítványunk, a Macskaárvaház is innen nem messze található, így gyakran átutazóban is meg szoktam állni - mondja Kiss Norbi, hozzátéve, számos kedves emlék, és barátságok is fűzik a városhoz, ahol sok szurkolója is van. Köztük Horváth Richárd polgármester és családja, akik a múlt évi hungaroringi versenyén végig drukkoltak Norbinak a győzelemhez. Kiss Norbi hozzátette: idén is számos olyan program van, amin feltétlenül részt fog venni a városban.  Kiss Norbi Hatvan polgármesterével. - A Hatvani Tuning Show-t semmiképpen sem hagyom ki, hiszen Magyarország egyik leglátványosabb autós rendezvénye, és hatvani barátaimmal azt is tervezzük, hogy tavasszal vízitúrán veszünk részt Hatvan folyóján, a Zagyván, ezzel is népszerűsítve a természet, az állatok védelmét, és a környék szépségeit.  Norbi miután megtudta, hogy az idei Hatvani Városbál jótékony célja az, hogy a város gyermekorvosi rendelő intézetének klimatizálására gyűjtsenek, úgy döntött autósport karrierjéből egy különleges ereklyét bocsájt a szervezők rendelkezésére.  - Minden évben az olaszországi Misano-ban kezdődik a Kamion Európa Bajnokság, idén is ott lesz az első futamunk. Mindig rendkívül kiélezett a küzdelem, hiszen általában az első versenyhétvége alatt szeretné mindenki megmutatni tudása legjavát, ezért ez minden évben egy rendkívül izgalmas verseny. Úgy döntöttem, egyik korábbi Misanoban szerzett serlegemmel segítem a Hatvani Városbál jótékony céljait, és bízom benne, hogy sokan szurkolnak majd idén is a futamgyőzelmeimhez.  - Örülünk, hogy a Hatvani Városbálon itt lesz velünk Kiss Norbi, aki autósportban nyújtott kimagasló teljesítménye, valamint a természet és állatvédelemben végzett önkéntes szerepvállalása miatt egyaránt sokak példaképe - mondja Horváth Richárd polgármester, aki büszke arra, hogy Norbi itthon és külföldön is rendszeresen viszi Hatvan városának jó hírét.  - Kiss Norbit tehát példaképként és barátként is szeretettel várjuk a hatvani Városbálon és ismerve állatvédelmi, vegetariánus elkötelezettségét természetesen húsmentes vacsorával kedveskedünk majd neki - teszi Hozzá Hatvan polgármestere, Horváth Richárd.  
Címkék: 

Eddie Irvine: Schumacher jobb volt, mint Senna!

2019.02.07.
“Michael valószínűleg minden idők legjobbja.” – zárta rövidre a legendás pilóta. Az Automobilwoche beszámolt Irvine indoklásáról is: “Szerintem Senna technikájában voltak hibák. Egy hihetetlen tehetség volt, de olykor nem jól látta a dolgokat.” Mclaren Irvine szerint Schumacher amiatt tudott az ő szemében Senna fölé noni, mert a legapróbb részletekre is koncentrált. Lehet, hogy a pályán Senna mindenkinél gyorsabb volt, de a német legenda még a boxból való kihajtást is a végletekig begyakorolta és sokszor az ilyen apróságok miatt tudott nyerni. Irvine Schumacher csapattársa is volt a Ferrari színeiben, örömmel emlékezett vissza ezekre az időkre az Automobilwoche újságírójának. “Voltak kanyarok, ahol sokkal gyorsabb volt nálam és én egyszerűen nem tudtam utolérni. Viszont ahol én voltam gyorsabb, ő könnyen “lemásolt”, így nem igazán tudtam legyőzni. Irvine egyébként nagy Senna-rajongónak tartja magát, de tartja, hogy Michael Schumacher minden idők legjobbja. Ebben minden bizonnyal sokan egyetértenek vele.  

Oldalak

 

Az oldal fő támogatója